Arto Aas: Riigikogus moodustati küberturvalisuse toetusrühm

Arvamus
|
21.04.2017

Riigikogu liikmed moodustasid 13.aprillil küberturvalisuse toetusrühma, mille esimeheks valiti Arto Aas ja aseesimeheks Kalle Palling.

Riigikogu toetusrühma eesmärk on toetada küberturvalisuse valdkonna arengut Eestis, tugevdada koostööd era- ja avaliku sektori vahel ning tõsta ühiskonna teadlikkust küberturvalisusest.

Toetusrühma kokku kutsuja Arto Aas rõhutas, et küberruumi turvalisust on võimalik tagada vaid tihedas koostöös riigi, ettevõtjate ja kodanike vahel. Tänavu möödub 10 aastat Eestit tabanud ulatuslikest küberrünnakutest, mida on nimetatud ajaloo esimeseks kübersõjaks. Eesti riigi ja IT-kogukonna võimekus küberohtude tõrjumisel on toonud meile palju rahvusvahelist tuntust ja tunnustust. Eestit peetakse küberturvalisuse valdkonnas üheks maailma juhtriigiks.

Tehnoloogiline areng, e-teenuste laienemine, e-kaubandus, asjade internet ja mitmed teised trendid suurendavad turvalise küberruumi olulisust. Küberturvalisus ei ole pelgalt riikliku julgeoleku küsimus, vaid inimeste igapäevase töö ja suhtlemise lahutamatu osa. Küberkeskkonna turvalisus tuleb tagada elutähtsate teenuste pakkumisel arstiabist energeetikani, aga ka finantsteenustes ja sotsiaalmeedias.

Eelmisel aastal käsitles Riigi Infosüsteemi Amet Eesti arvuti- ja andmesidevõrkudes 9135 juhtumit, millest 348 olid kõrge prioriteediga intsidenti, mis mõjutasid riigile olulise teenuse või lehe toimimist.

Toetusrühma kuuluvad veel Keit Pentus-Rosimannus, Jüri Jaanson, Lauri Luik, Jürgen Ligi, Ants Laaneots, Laine Randjärv, Kalle Laanet, Madis Milling, Yoko Alender, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Taavi Rõivas, Remo Holsmer, Eerik-Niiles Kross, Kristen Michal, Erki Savisaar, Raivo Aeg, Jaanus Karilaid ja Johannes Kert.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt