Arto Aas: Riigi sõiduautode kasutamise korda peab tõhustama

Arvamus
|
31.08.2016

Riik peab oma autoparki mõistlikult kasutama. Kõigis asutustes võiksid kehtida ühtsed kulusäästlikud põhimõtted sõidukite ostmise ja kasutamise kohta, ühiselt võiks tulevikus hankida nii sõidukeid kui ka näiteks kindlustusteenust.

Valitsus otsusega korraldab Riigi Tugiteenuste Keskus esimest korda 2017. aasta alguses asutuste sõiduautode ühishanke. Hankimise korra muudatusele jätkuks on nüüd valminud kuus ettepanekut ka sõiduautode kasutuskorra muutmiseks. Ettepanekutega soovitatakse näiteks sõiduautode pikemat kasutamist võimaldava kohese väljaostu senisest sagedasemat rakendamist ja riigiasutustes automaatse sõidupäeviku kui autopargi haldamiseks vajalike andmete kogumiseks. Lisaks tehakse ettepanek sõidukite broneerimissüsteemi laialdasemaks kasutuselevõtuks ning riigiasutuste ülest sõidukite kindlustusteenuse hankimist.

Riigi kasutuses on 4476 autot, millest 52% on sõiduautod, ligi 35% on alarm- ja eriotstarbelised sõidukid ja ülejäänud muu kasutusega sõidukid, näiteks buss, veoauto, haagis. Riigi sõiduautode arv on aastatega vähenenud  –  võrreldes 2012. aastaga on asutustel üle 300 sõiduki vähem.

Nii ettepanekute väljatöötamine, kui ka keskse hankimise ettevalmistus on toimunud mitmete riigiasutuste koostöös. Töögrupis osalesid Politsei- ja Piirivalveameti, Siseministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti, Maanteeameti, Kaitseväe, Kaitseministeeriumi ja Rahandusministeeriumi esindajad.

Rahandusministeerium töötab sel sügisel välja eelnõu, millega kehtestatakse ühtsed põhimõtted ametisõitude korraldamiseks.

Tutvu ettepanekute ja analüüsiga rahandusministeeriumi kodulehel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt