Arto Aas: kõrge koht majandusvabaduse edetabelis on tunnustus meie majanduspoliitikale

Uudis
|
10.01.2013

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Arto Aasa sõnul on Eesti tõus maailma majandusvabaduse edetabelis mulluselt 16. kohalt kolmeteistkümnendaks tunnustus valitsuse liberaalsele majanduspoliitikale, mis tagab kiirema majanduskasvu ja inimeste suurema heaolu.

„Vabama majandusega riigid loovad paremad tingimused ettevõtluseks, mis on peamine jõukuse ja maksutulude allikas.  Eestil kõrge koht edetabelis peaks paranema ka edaspidi, sest ka tänavu väheneb maksukoormus ja riigieelarve liigub tasakaalu suunas. Samuti töötab meie kasuks paindlik tööturg ja äritegevuseks soodne õigusruum. Parandamiskohti leidub aga mõistagi mitmes valdkonnas,’’ lausus parlamendisaadik. 

Arto Aas rõhutab, et Eestist võiks saada Euroopa kõige vabama majandusega riik. ’’Šveits, Taani ja Iirimaa ei ole püüdmatus kauguses ning meie eeliseks on kiirem väljumine majanduskriisist, mis võimaldab keskenduda majanduskeskkonna arendamisele, mitte minevikuvigade parandamisele. Esikohale tõusmine eeldab aga liberaalsete reformide ja karmi fiskaalpoliitika jätkamist,’’ ütles Reformierakonna fraktsiooni liige. 

’’Edetabelist on näha, et suurem majandusvabadus tagab üldiselt ka suurema majanduskasvu ja jõukuse. Eesti riik on saavutanud unikaalse positsiooni maailmas, mida ei tohi populistlike muudatustega maha mängida,’’ lisas Aas. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt