Arto Aas: kaupmehed näidaku hindu kahes vääringus ka edaspidi

Uudis
|
28.06.2011

Riigikogu majanduskomisjoni liige Arto Aas soovitab kaupmeestel hindade kahes vääringus avaldamist jätkata ka peale 1. juulit, kuigi seadus seda siis otseselt enam ei kohusta.

“Seaduse järgi on hindade kahes vääringus näitamine kohustuslik 1. juulist 2010 kuni 30. juunini 2011. Samas on selge, et suur hulk inimesi pole veel uue rahaga harjunud ning vajavad üleminekuks pikemat aega. Kaupmehed võiksid tarbijatele vastu tulla ja pikendada topeltvääringus hindade näitamist vähemalt 2011. aasta lõpuni,” rääkis Riigikogu liige Aas juhtides tähelepanu asjaolule, et hindade avaldamine nii kroonides kui eurodes aitab tarbijatel hindu paremini võrrelda, vähendab pettuste ohtu ja põhjendamatuid hinnatõuse. Pikem üleminekuperiood on eriti oluliseks abiks vanematele inimestele ja hinnatundlikele tarbijatele.

Eurole ülemineku ajal peaministri bürood juhtinud Arto Aas meenutas, et 1. jaanuaril toimus läbi aegade kõige sujuvam üleminek eurole kogu eurotsooni ajaloos. Oluline roll eurole ülemineku õnnestumisel oli nii valitsusel, Eesti Pangal kui erasektoril.

“Kahes vääringus hindade näitamine kasvõi 2011. aasta lõpuni oleks ilus žest rahavahetusega rahulikult hakkama saanud inimeste ees ning näitaks Eesti kaupmeeste tarbijasõbralikkust. See, et seadusega kehtestatud kohustus kaob, ei tähenda, et paralleelhindu näidata ei tohiks,” ütles Arto Aas ja lisas, et krooni ja eurohindu tasuks kõrvuti avaldada võimalikult paljudes kohtades: veebilehel, reklaammaterjalides, kataloogides ent kindlasti arvete ja ostutšekkide lõppsummas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt