Arto Aas: Ametnike sundparteistamine Tallinnas tuleb lõpetada

Arvamus
|
27.04.2017

Tallinna linnaametnike seas on 203 Keskerakonna liiget, mis moodustab 13,3 protsenti linnaametnike koguarvust. Nii selgus ERR-i uudistetoimetuse uuringust, kus võrreldi Tallinna telefoniraamatu andmeid äriregistri avalike andmetega.

Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus peab lõpetama ametnike sundparteistamise, mis on juba aastaid vähendanud avaliku võimu usaldusväärsust ja professionaalsust pealinnas. On avalik saladus, et kõrgematele ametikohtadele pole pealinnas võimalik tõusta kuulumata valitseva Keskerakonna ridadesse.

Põhjamaise juhtimiskultuuri osa ei saa olla inimeste edutamine parteipileti alusel. Sellise aegunud mentaliteedi elujõulisus pealinnas peegeldab nõukogude aega. Eriti kahetsusväärne on haridussüsteemi ja munitsipaalpolitsei mehitamine lojaalsete parteikaaslastega, mis on Tallinnas olnud paraku levinud praktika juba pikki aastaid. Avalikus sektoris tuleb inimesi tööle värvata ainult nende oskuste ja teadmiste alusel.

Keskerakonna ja Tallinna linna rahakoti ühte sulandumine raiskab pealinna maksumaksjate raha ja see kuritegelik käitumismall süveneb alati valimiste lähenedes. Linn kulutab maksumaksja raha teenustele, mis pole kohaliku omavalitsuse tuumikülesanded, nagu televisioon, toidupood või pank. Neid ülesandeid täidavad omakorda keskpartei ustavad sõdurid.

Linnasüsteem kubiseb fiktiivsetest töökohtadest, mis pole loodud avalike teenuste pakkumiseks, vaid lojaalsete keskerakondlaste toiduahelas hoidmiseks. Selline süsteem on laristav ja korruptiivne. Kiire arvutus näitab, et 200 keskerakondlase ülalpidamine läheb Tallinnas maksma 6 miljonit eurot aastas. See on üüratu summa. Samal ajal on pealinnas mitmed omavalitsuse põhiülesanded täitmata – teed lagunevad, lasteaiakohti pole piisavalt, heakord kiratseb.

Pealinna vabastamine parteipoliitilisest koormusest säästaks miljoneid eurosid aastas, mis tuleb panna teenima linnakodanike huve. Tallinn peab olema Eesti majanduskasvu, innovatsiooni ja heaolu vedur – roll, mida ta paraku pole pikalt täita suutnud.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt