Ants Laaneots: kaitseinvesteeringute vähenemine on Eesti julgeolekule ohtlik

Uudis
|
Ants Laaneots
|
14.11.2017

Reformierakond esitas Riigikogus peaminister Jüri Ratasele arupärimise uue aasta kaitseinvesteeringute kohta. Reformierakonna fraktsiooni saadik Ants Laaneotsa sõnul on arusaamatu, miks kärbib valitsus Eesti kaitsevõimet halvenenud julgeoleku ning paranenud majanduskeskkonna oludes.

„Valitsuse otsus vähendada kaitse-eelarvet kümne miljoni euro võrra on Eesti riigi julgeolekule ohtlik, eriti olukorras, kus julgeolekusituatsioon Balti regioonis on järsult halvenenud. Venemaa on muutnud piire Ida-Euroopas ja samuti jätkab sõda Ukrainas. Meie suur idanaaber on loonud uue 1. kaardiväe tankiarmee Eestiga külgnevas Lääne sõjaväeringkonnas, kus käesoleva aasta septembris korraldati strateegiline suurõppus Zapad-2017, mis oli suunatud Balti riikide vastu,“ selgitas endine kaitseväe juhataja Laaneots muret valitsuse otsuse pärast.

„Kaitseministeerium pole põhjendanud, miks vähendatakse kaitsekulu protsenti SKPst hoolimata paranenud eelarvevõimalustest ning mispärast ei suunata seda konkreetset kümmet miljonit eelarve teistele artiklitele. Näiteks oleks lisarahastust vaja kaitseväe 2. brigaadile hädavajaliku infrastruktuuri ehitamiseks Lõuna-Eestis või käimasolevasse iseliikuvate suurtükkide hankesse, mis võimaldaks saada raskerelvade komplekti kogu suurtüki üksusele,“ lisas Laaneots.

„Kahtlusi tekitab ka asjaolu, et planeeritavat kaitsekulu summat järgmiseks aastaks muudeti tagantjärgi ka Kaitseministeeriumi kodulehel olevas pressiteates,“ ütles Laaneots.

„On vana tõde, et kes ei toida oma sõjaväge, hakkab varsti toitma võõrast,“ võttis Laaneots arupärimise sisu kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt