Ansip: vaid maksude alanemine tagab Eesti edu jätkumise

Uudis
|
29.04.2006

Reformierakonna esimees peaminister Andrus Ansip kinnitas Viljandis erakonna üldkogul, et Reformierakond kavatseb jätkata Eestile edu toonud majanduspoliitikat ja seista maksude alandamise eest.

“Majanduskasv ei ole midagi, mis sünnib iseenesest või mis püsib ilma vähimagi pingutuseta,” ütles Ansip. “Praeguseks on käivitunud reaalne konkurents riikide vahel, et meelitada enda juurde need, kes majanduskasvu toodavad – ettevõtjad.”

Eestil on ettevõtjatele peaministri hinnangul pakkuda stabiilset majanduskeskkonda, aga maksukoormus on ikka veel liiga kõrge. Reformierakond tahab vähendada tulumaksu järgmise Riigikogu volituste perioodi lõpuks aastaks  18%ni  aastaks 2011 ja aastaks 2015 12%ni.

 Ansip küsis maksude vähendamise vastastel retooriliselt, kas nad peavad hooliva riigi märgiks tõesti seda, et riik kraabib inimese taskud rahast tühjaks. “Meie riigieelarve maht kasvab igal aastal miljardeid jõudes viie aasta pärast 100 miljardi krooni kanti ja te räägite sellest, et me peame endiselt oma inimestelt suure hulga nende sissetulekutest ära võtma?”

Jutud sellest, kuidas otseste maksude alandamise korral jäävad lapsed nälga ja politsei palgad tõstmata, ei ole Ansipi hinnangul tõsiseltvõetavad. Maksude alandamine ja senise majandussüsteemi hoidmine tähendab uusi töökohti, kõrgemat palka ja seeläbi raha ka olulistesse sektoritesse.

“Kõrge maksukoormus seevastu pärsib majanduskasvu, mis pikas perspektiivis tähendab ka vähem raha politseinike ja päästeametnike palkadeks. Mida kõrgemad on maksud, seda väiksem on inimeste initsiatiiv panustada ettevõtlusesse, riigi arendamisse,” lausus peaminister.

Stabiilse majanduskeskkonna säilitamise nimel ei taha Reformierakond muuta Eestis ettevõtetele kehtivat tulumaksusüsteemi. “Reinvesteeritud kasumile peab säilima maksuvabastus. See on süsteem, tänu millele on Eestis loodud väga palju uusi töökohti ja mis on Eestisse meelitanud hulga investoreid. Ennast tõestanud süsteemist loobumine oleks suur samm tagasi,” ütles Andrus Ansip.

Reformierakonna pressiteenistus

 Triinu Rajasalu

50 46 090

 
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt