Ansip: uued töökohad tulevad investeeringutega, mitte neoonvestides

Uudis
|
12.12.2009

Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul on aeg hakata kriisijuhtimise kõrvalt taas mõtlema pikaajalise ja püsikindla kasvu peale.

“Kriisi tõttu võib paljudele tunduda, et mitmed meie senised põhimõtted on läbikukkunud. Tegelikult on just vastupidi – tänu senistele põhimõtetele on Eesti kriisiga paremini hakkama saanud kui paljud teised riigid. Euro saabumine paistab kogu rahva pingutuste tulemusena olevat kohe-kohe käes. Kuid mis saab edasi? Millised on Eesti uued pikaajalised mobiliseerivad eesmärgid,” küsis Ansip laupäeval Estonia kontserdisaalis toimunud Reformierakonna 15. juubelile pühendatud Üldkogul.

“Esiteks, seame eesmärgiks, et Eesti igasse peresse sünnib vähemalt kaks last. Teiseks, seame eesmärgiks, et Eesti inimesed ja ettevõtted on avatud, uuenduslikud ja aktiivsed. Kolmandaks, seame eesmärgiks, et Eestis elavad haritud ja maailmas konkurentsivõimelised inimesed. Neljandaks, seame eesmärgiks muuta Eesti kõrge tööhõivega kõrgtehnoloogiliseks riigiks. Viies eesmärk – Eesti elanikud käituvad tervisteadlikumalt ja elavad kauem kui eurooplased keskmiselt,” nimetas erakonna esimees peamisi eeldusi jõudmaks Euroopa tippude tasemel jõuka ühiskonnani.

„Aga mõistagi pole kriisi lõpust mõtet rääkida enne, kui tööpuudus on langema hakanud. Kas valitsusel on üleüldine plaan tööpuuduse vastu? Jah, muidugi on. Ja päris töötav plaan, mitte neoonvestides naljaplaan,” ütles Ansip.

Ansipi sõnul on parim ravim tööpuuduse vastu päris töökohad, mis tulevad vaid investeeringutest. „Valitsus on investeerinud infrastruktuuri, teadus- ja arendustegevusse nagu hull. Eesti riigieelarves on investeeringute osakaal Euroopa Liidu suurimaid. Pole kahtlustki, et investeeringud ja töökohti tuleks Eestisse veelgi meelsamini, kui meil oleks kasutusel euro,” märkis Ansip.

„Raevukus, millega opositsioon just meid ründab, räägib iseenda eest. Ma usun, et Reformierakonna edu peamine saladus on selles, et vabaturumajandusliku programmi kõrval ei ole me unarusse jätnud sotsiaalseid, nn pehmeid väärtusi,” lausus Ansip.

„Küsitlused näitavad, et Reformierakond on jätkuvalt liider eestimeelsete valijate hulgas. Et Reformierakond on 2011. aasta Riigikogu valimiste peafavoriit, seda kinnitasid ka kohalikud valimised. Ja mis seisab vastaspoolel? Jutt mingist vasaktsentristlikust leerist on täna soovmõtlemine. Vastaspoolel seisab populism ja vastutustundetu eelarvepoliitika,” toonitas Ansip.

„Vaatamata rasketele aegadele jätkab praegune vähemusvalitsus kindlalt järgmiste Riigikogu valimisteni. Meie ühine ja vankumatu eesmärk saab olla ainult üks – 2011. aasta Riigikogu valimiste võitja on Reformierakond. Selle eesmärgi nimel pingutama oleme avatud teotahtelistele ja edumeelsetele liitujatele,” lisas Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt