Michal: savisaarlus on pankrotieelses seisus

Uudis
|
12.12.2009

Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali sõnul on 2009 olnud erakonnale töine ja edukas aasta. Michali hinnangul usaldab Eesti rahvas neid juhte, kes pingutavad riigi tuleviku nimel, mitte ei tee abivajavate arvel kampaaniat, hädasolevaid inimesi mõnitades.

„Täna aastat kokku võttes saame öelda, et 2009. aasta oli Reformierakonna nägu. Reformierakonna ja meie partnerite roll selle saavutamisel, et Eesti riik on hea mainega ja hästi hoitud, ei ole väike,” ütles Michal oma kõnes Reformierakonna 15. juubelile pühendatud Üldkogul.

2009. aasta poliitilised põhisündmused olid eelarvepingutuste kõrval kahtlemata valimised, kus Reformierakond saavutas Michali sõnul rõõmustava tulemuse. „Numbrid ütlevad seda, et saavutasime rohkem võite kui ükski teine erakond ja meie mõju suurenes,” märkis Michal.

„Ma meenutaks, et sel aastal nägime roheliste mehikeste massiivseid kampaaniad meie erakonna ja valitsuse poliitika ründamiseks. Ma arvan, et nad murdsid lahtisest uksest raginal sisse – jah, vastutame koos oma partneritega selle eest, et Eesti seis on ELi riikidest üks parimaid. Vastutame ka selle eest, et Eesti võib olla ainuke riik, kes ülemaailmse finantskriisi ajal suudab eurole üle minna,” lausus Michal.

“Reformierakonda ründavate loosungite näol on tegemist savisaarlusega kõige puhtamal kujul, mis on suunatud valijate lollitamisele ja mõnitamisele. „Mida aega edasi, seda jõuetumaks see muutub,” hindas Michal. „Olen kindel, et rahvas toetab neid, kes teevad midagi ka nende heaks, mitte ainult ei luba.”

Reformierakonna peasekretäri sõnul peab täna valitav uus juhatus viima erakonna järgmiste Riigikogu valimiste võidule.

„Siinkohal seaksin meile neli suurt ja olulist eesmärki. Esiteks, erakonna kandepinna laiendamine. Eesmärgiks võiks olla aastaks 2011 saavutada 10.000 liikme piir. Teine eesmärk, mis ei ole vähemolulisem – 6 märtsil 2011. aastal on Reformierakond Riigikogu valimiste võitja. Kolmandaks teen ettepaneku seada eesmärk olla aastal 2013 esimesed kõigi Eesti elanike hulgas. Neljandaks, aastal 2011 on meil 167 piirkonna asemel 200 piirkonda ning et aastaks 2013 oleks neil võimekus minna valimistele erakonna nime all,” ütles Michal.

“Meie eesmärgipüstitused kannavad sõnumit, et me töötame kõikide Eesti inimeste heaolu nimel, sõltumata rahvusest või usust,” märkis Michal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt