Ansip: Eesti on jõudnud Ida-Euroopast ihaldatud Skandinaaviasse

Uudis
|
12.12.2009

Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul on väikese Eesti riigi tõus sel sajandil olnud Euroopa kiiremaid ning Reformierakonnal on selles silmapaistev roll.

“Reformierakond, see on 15 aastat julgeid sihiseadeid ja saavutusi. Eesti jaoks olulisi, ambitsioonikaid ja uuenduslikke, esmapilgul kättesaamatuid eesmärke oleme püstitanud kõik need aastad. Hinnates käidud teed võime uhkustundega kuulutada – ilma meieta poleks Eesti riik selline nagu ta täna on,” ütles Ansip laupäeval Estonia kontserdisaalis Reformierakonna 15. juubelile pühendatud Üldkogul.

“Tänu sellele, et Reformierakond on viimasest 15 aastast tervelt 12 aastat Eesti nägu kujundanud, on Eesti vabam ja jõukam, meid sünnib rohkem ja me elame kauem. Eesti julgeolek on kindlam ja me ise oleme enesekindlamad. Tänu Reformierakonnale on täna Eestit rohkem,” lausus Ansip.

Ansipi hinnangul on paljudele märkamatult toimunud oluline murrang. “Minnes Reformierakonna teed mööda, mida meie oponendid on lakkamatult ja kurjalt kritiseerinud, on Eesti paljudes valdkondades oma näitajatelt märkamatult jõudnud Ida-Euroopast ihaldatud Skandinaaviasse,” märkis Ansip.

Olulisematest eesmärkidest, mille täitmiseni Reformierakond on läbi aastate jõudnud, nimetas erakonna esimees läbipaistvat ja madalate määradega maksusüsteemi, paindlikku ja avatud majanduskeskkonda, NATO ja Euroopa Liidu liikmelisust, vanemahüvitist, tugevat krooni, e-riiki, re-investeeringute maksuvabastust ja ülimalt konservatiivset eelarvepoliitikat. Ansip avaldas lootust, et varsti lisandub saavutatud eesmärkide loetellu ka euro.

“Meil on alati olnud oma selge, positiivne visioon ja ka konkreetne tegevuskava selle elluviimiseks. Ka täna. Me ei ole hetkekski valmis loobuma oma eesmärgist viia Eesti Euroopa Liidu jõukaimate hulka. Ehkki majanduskriis on meie liikumist aeglustanud, rühime selle suunas sentimeeter sentimeetri haaval iga päev. Kui kogu rahvas seda tahab ja kaasa lööb, siis ükskord me jõuame kohale niikuinii,” toonitas Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt