Ansip: arengufond ei ole kulbiga raha jagamise koht

Uudis
|
15.05.2005

Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul on küll Eesti eksport esimese Euroopa Liidu liikmeks oleku aastal pöördunud kauaoodatud tõusule, kuid eksport kidub eelkõige lisandväärtuse loomise kontekstis. “See pole aga mitte välisturu, vaid meie endi taga kinni.”

“Et meie sisemajanduse kogutoodang järgmise kümne aastaga näiteks kahekordistuks, peaks majanduskasv olema keskmiselt üle 7 protsendi aastas. Kui majanduskasv on saavutatud üksnes või suuresti sissetulnud välisraha poolt ülesköetud sisetarbimise suurenemise arvel, siis pole paraku juttugi jätkusuutlikust arengust,” sõnas Ansip. 

Samas tõdes Ansip, et praegu jääb oluline osa innovaatilistel ideedel põhinevast ettevõtluspotentsiaalist Eestis kasutamata. “Alustavatel teadus- ja tehnoloogiamahukatel ettevõtetel puudub juurdepääs riskikapitalile. Lisaks napib neil professionaalsest juhtimis- ja turundusalasest oskusteabest.” 

Ansipi sõnul on just innovatiivsusele rõhuvate alustavate ettevõtete toetamiseks mõeldud Eesti arengufond.  


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt