Andres Sutt: huvirühmad teise samba lammutamist ei toeta

Uudis
|
16.01.2020

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Sutt ütles pärast tänast rahanduskomisjoni istungit, kus kuulati huvirühmasid, et kogumispensionite süsteemi lõhkuva eelnõu kohta ei kõlanud ühtegi toetavat seisukohta. 

„Väga selgelt tuli välja, et eelnõu pigem vähendab kui suurendab pensione olukorras, kus rahvastik vananeb. Dementsuse Kompetentsikeskus tõi üheselt välja, et pikaajalise sotsiaalhoolekande kulud kasvavad ning need kulud jäävad järjest enam inimeste kanda – tegelikult vajab pensioni- ja sotsiaalhoolekandesüsteem hoopis raha juurde,“ ütles Sutt ja lisas, et ometi ei soovi koalitsioon huvirühmade arvamusi ja muresid kuulda võtta.

Suti sõnul on eelnõus olulised põhiseadusliku riive aspektid, eriti võimalus võtta II sambast lisaks oma 2% panusele välja ka 4% riigi makstud osa.

„Kohustusliku kogumispensioni kaotamine suurendab survet maksutõusuks, kasvab majanduse heitlikkus, vähenevad investeeringud, pensioni investeerimiskonto ei saa tegelikult valmis ja nii ei ole see ka tegelik valik, ka seaduse rakendamistähtajad ebareaalsed“ märkis Riiigkogu liige.

„Kinnitust said kõik murekohad, millest nii huvirühmad kui ka meie oleme korduvalt rääkinud. Riigimehelik oleks seaduseelnõu tagasi võtta ja teha Eesti pensionisüsteem tegelikult paremaks. Koalitsioonis valitseb aga riigimehelikkuse defitsiit ja nii ollakse valmis ohverdama rahva huvid koalitsioonileppele,“ lõpetas Sutt.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt