Aivar Sõerd: töötuskindlustusmakse vähenemine tõstab inimeste sissetulekuid

Uudis
|
21.09.2012

Külastades täna Reformierakonna fraktsiooni Harjumaa visiidi käigus mitmeid ettevõtteid, rõhutas Riigikogu rahanduskomisjoni liige, et Töötukassa nõukogu ettepanekul alaneb tulevast aastast töötuskindlustuse maksemäär 4,2 protsendilt 3 protsendile, mis tähendab kõigile töötajatele ja ka ettevõtjatele päris olulist maksukoormuse leevendust ning tööinimestele sissetulekute tõusu.

Aivar Sõerdi sõnul on Eesti tööpuudus langenud alla Euroopa keskmise, mis aga võimaldab langetada töötukindlustusmakset ning koguda Töötukassale tulevaste kriiside tarbeks reserve. Selle muudatuse tulemusel jääb keskmiselt igale perele aastas rohkem raha kätte kuni 180 eurot.

Ühe külastatud ettevõtte, Saku õlletehase AS tegevjuht Margus Kastein lausus, et just ettevõtted on Eesti majanduse leib ja sool, seega on ettevõtjate jaoks ülimalt tähtis, et riik hoiaks majanduskeskkonna stabiilse ja ettearvatavana. „Meie ettevõttes töötab ca 300 töötajat ning mõistagi annab töötuskindlustusmakse vähenemine kulude osas arvestatava kokkuhoiu,’’ lisas Kastein. 

Töötuskindlustusmakse langetamine on kirjas Reformierakonna ja Isamaa ja Res Publica Liidu vahel sõlmitud koalitsioonilepingus. 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt