Aivar Sõerd: Selgus Eesti Energia rahaeraldise tegelik põhjus

Kategoriseerimata
|
10.12.2018

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Aivar Sõerd ütles, et tänasest arupärimisest selgus Eesti Energiasse riigieelarvega tehtava 143 miljoni eurose rahaeraldise põhjus – see on soov ettevõttest võetavad dividendid lähiaastatel kahekordistada.

“Rohkem kui kaks kuud oleme üritanud selgust luua, mis eesmärgil on järgmise aasta riigieelarves Eesti Energia real rahaeraldis 143 miljonit eurot. Paar päeva enne riigieelarve kolmandat lugemist hakkab lõpuks mingisugune selgus saabuma. Täna vastas minister Tõniste Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni arupärimisele Eesti Energia investeeringute riigieelarvelisest rahastamisest ja siit saab teha juba mõned järeldused,” kommenteeris Aivar Sõerd tänast arupärimist.

“Rahaeraldise vajadus tuleneb mitte Eesti Energia investeeringutest, vaid hoopis soovist mitmekordistada ettevõttest võetav dividend. Kui järgmisel aastal võetakse Eesti Energiast dividendi 57 miljonit eurot, siis iga-aastane summa kasvab 2022. aastaks 118 miljoni euroni. Lisaks siia juurde, et 2021. aasta summa peaks olema isegi suurem kui ministri välja käidud 103 miljonit eurot. Teisisõnu kavatseb riik lähiaastatel Eesti Energia dividendi lähiaastatel lausa kahekordistada,” lisas Sõerd.

“Tegelik rahaeraldise eesmärk on parandada ettevõtte finantssuhtarve, mille tingib dividendide kahekordistamise plaan,” kommenteeris Sõerd.

“Riigieelarvest raha eraldamise põhjendamine uue õlitehase ehitamiseks oli aga sootuks teadlik eksitamine, sest järgmisel aastal pole ette näha kulusid ei tehase ehituseks ega ka tehase ehituse ettevalmistamiseks,” võttis Sõerd tahtlikult valeinfo levitamise kokku.

Istungi stenogrammi saab lugeda SIIN


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt