Aivar Sõerd: maksusüsteem peab olema konkurentsivõimeline

Uudis
|
13.04.2013

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul on konkurentsis püsimiseks vaja Eesti maksusüsteemi uuendada, lähituleviku olulisemateks sammudeks selles vallas peab ta tulumaksuvaba miinimumi tõstmist, tulumaksu langetamist ja sotsiaalmaksu koormuse alandamist. Samu seisukohti jagavad endise rahandusministri kinnitusel ka Eestis tegutsevad ettevõtjad.

„Riik, mis tahab püsida globaalses konkurentsis esimeste hulgas, peab kogu aeg edasi pingutama. Ümbritsev majanduskeskkond on pidevas muutumises, võistluses töökohtade ja investeeringute pärast arendavad meiega konkureerivad riigid oma maksupoliitikat ja regulatsioone pidevalt edasi ja meie ei tohi samuti paremate lahenduste otsimisel peatuda,“ ütles Aivar Sõerd.

Neljapäeval Tallinnas toimunud Vaba Mõtte Koja maksuteemalisele seminarile kogunenud ettevõtjad ja teised huvitatud osapooled otsisid lahendusi selleks, et majandus jätkuvalt kasvaks ning rahva elujärg ja elujõud paraneks.

„Kõik arutelupäeval osalenud pidasid väga olulisteks sammudeks tulumaksuvaba miinimumi tõstmist ja tulumaksu langetamist, eriti võttes arvesse, et Rootsi ja Soome on seda just tegemas. Tulumaksu langemine 20%le 2015. aastast on juba otsustatud, väga oluline on nüüd ära otsustada ka tulumaksuvaba miinimumi tõus. Need otsused soodustavad otseselt majanduskasvu ning jätavad rohkem raha tööinimese rahakotti,“ rääkis Sõerd.

Vaba Mõtte Koja seminaril leiti, et kindlasti oleks vaja tegelda ka sotsiaalmaksu koormuse alandamisega. Sõerdi sõnul soovivad ettevõtjad praeguse korra jätkumist ettevõtte tulumaksukorralduses ja dividendide mingile osale sotsiaalmaksu kehtestamine ei toetata.

Koostöös Liberalismi Akadeemiaga on Reformierakond ellu kutsunud arutelude sarja Vaba Mõtte Koda, mille sihiks on kaasata otsustusprotsessi vabadust, vaba mõtet ja vaba ühiskonda hindavad mõtlejad. Mõttekoja arutelude tulemusel valmib ideedekogumik “Eesti eesmärk 2022”.

Liberalismi Akadeemia eesmärgiks on edendada liberaalset maailmavaadet, et seista vastu sotsialistlike meeleolude tõusule ühiskonnas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt