Aivar Sõerd: koalitsioon ei toeta abikaasade ühisdeklaratsiooni

Uudis
|
Aivar Sõerd
|
24.10.2017

Valitsuskoalitsioon ei toetanud Reformierakonna fraktsiooni poolt algatatud abikaasade ühisdeklaratsioonide taastamise eelnõu, põhjendades seda vaid liiga suure kuluna riigieelarvele.

„Koalitsioon ei ole täitnud oma lubadust taastada abikaasadele võimalus ühise tuludeklaratsiooni esitamiseks. Tehtud mööndus, et tulude puudumisel või nende ebapiisavuse korral saavad abikaasad teatud tingimustel teineteisele üle kanda osaliselt maksuvaba miinimumi ja teatud mahaarvamisi, pole piisav,“ ütles Riigikogu Rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Sõerdi sõnul väitis IRLi esimees Helir-Valdor Seeder, 17. mai 2017 aasta Päevalehe intervjuus, et abikaasade ühisdeklareerimise küsimus on ühiskonnas väga oluline ja tuleks taastada. „Eriti oluline on see peredele, kus üks abikaasa on kodune ja tulu teenib vaid teine abikaasa. Tänaseks on selgunud ka 2016. aasta tuludeklaratsioonide koondandmed ja nendest tulenevalt deklareeris tänavu 7490 peret tulusid selliselt, kus üks abikaasa tulu ei saanud,“ lisas ta.

„Minister Tõniste ütles Rahanduskomisjonile saadetud kirjas, et abikaasade ühise tuludeklaratsiooni taaskehtestamine 31. detsembrini 2016. aastal kehtinud kujul mõjutaks riigieelarvet negatiivselt. 2018. aastal oleks mõju suurus eelarvele 18,6 miljonit eurot. See ongi summa, mis koalitsioon soovib perede taskutest ära võtta,“ märkis Sõerd.

„Ühine tulumaksudeklaratsioon tuleneb ka kehtivast perekonnaõigusest ning abikaasade ühisvara loogikast. Abielu tähendab tavaliselt lepingut ühise vara ja kohustuste kohta sh õigust ühisele tuludeklaratsioonile. Ühisdeklaratsioonide esitamise võimalus on olnud abielupaaride privileeg. Nüüd on see privileeg praeguse koalitsiooni poolt ära devalveeritud ja kaalukaks argumendiks on saanud ühisdeklaratsioonide liiga suur kulu riigieelarvele,“ on Sõerd koalitsiooni käitumisest nördinud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt