Aivar Sõerd: eurot toetades aitame iseennast

Uudis
|
20.09.2011

Täna Riigikogus toimunud koalitsioonierakondade seminaril arutati Eesti osalemist Euroopa finantsstabiilsuse fondis.

„Rahvusvahelised finantsturud ootavad euroala poliitikutelt kiiret ja otsustavat tegutsemist. Nii nagu Euroopa, nii on ka ilmselgelt Eesti huvides euroala finantsstabiilsus ja ühise turu toimimine. Seda enam, et Eesti rahandus on korras ja turgude usaldamatus Euroopa Liidu majanduse vastu tähendab usaldamatust ka meie vastu,” ütles Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

„Eesti on juba saanud ja saab ka tulevikus Euroopa Liidu majandusruumis ja euroalas osalemisest palju kasu. See on kindlasti üks põhjus, miks peame olema ka selle raames ise solidaarsed,” rääkis varem ka rahandusministri ametit pidanud Sõerd. Euroala liikmesriigid on kokku leppinud, et finantsstabiilsuse fondi raamlepingu muudatused lepitakse kokku ja kinnitatakse rahvusparlamentides septembrikuu jooksul. Euro selle aasta alguses kasutusele võtnud Eesti puhul seisab ees ka liitumisotsus.

„See tähendab Riigikogule ja Riigikogu komisjonidele pingelisi ja pikki tööpäevi nii käesoleval kui ka järgmisel nädalal. Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon tegeles Finantsstabiilsuse Fondi küsimustega praktiliselt läbi kogu suve, loodetavasti kulgeb arutelu ka teistes komisjonides ja suures saalis konstruktiivselt,” lausus Reformierakonna fraktsiooni parlamendisaadik.

„Põhiküsimus on selles, et mõned Euroopa riigid on aastaid eiranud euro kasutuselevõtuga kehtestatud reegleid. Nii euroalas kui väljaspool on mitmeid suure võlakoormaga riike, kes peaksid praegust turgude usaldamatust võtma äratuskellana – see on viimane võimalus oma koduriigis asjad ise korda saada, koos IMFst ja EFSFst raha küsimisega loobuvad nad ka suuresti oma otsustusõigusest,” selgitas Riigikogu rahanduskomisjoni liige.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt