Aivar Sõerd: Euroopa Liidu taasterahastu vahendid peavad kiiresti Eesti majandusse jõudma

Uudis
|
Aivar Sõerd
|
06.05.2021

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul on Euroopa Liidu taasterahastu vahendite võimalikult kiire kasutuselevõtt Eesti huvides. EKRE poolt riigikogus algatatud obstruktsioon seevastu takistab vajaliku kriisiabi jõudmist pandeemiast räsitud inimeste ja ettevõteteni.

„Taastekavaga ühinemine otsustati juba eelmisel aastal eelmise valitsuse, sealhulgas EKRE poolt. Rahandusministeeriumi andmetel saab Eesti aastatel 2021-2027 Euroopa Liidu struktuuritoetustest ning taaste- ja vastupidavusrahastust kokku 4,65 miljardit eurot,“ ütles Sõerd täna riigikogus Euroopa Liidu järgmise finantsperspektiivi ja taasterahastu üle toimunud arutelul.

Samas rõhutas Sõerd, et taaskäivitamise kava rahastamiseks mõeldud laenuraha peab olema ühekordse iseloomuga ning ajutise ja selgelt piiritletud mahuga. Ühtlasi tuleb tema sõnul vältida jooksvate eelarvekulude katmist taaskäivitamise kava rahade arvelt. 

„Taaskäivitamise raha tuleb kasutada sihipäraselt ja tulemuslikult. Pandeemiast räsitud majanduse taastamiseks, rohe- ja digipöörde toetamiseks ning suurema lisandväärtusega töökohtade loomiseks,“ ütles Sõerd.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt