Aivar Sõerd: aktsiisilangetusega on võimalik piirikaubandusele piir panna

Kategoriseerimata
|
05.12.2018

Täna oli Riigikogu suures saalis esimesel lugemisel Reformierakonna fraktsiooni poolt esitatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Eelnõu eesmärk on langetada alkoholi aktsiisimäärad 2017. aasta veebruarikuu tasemele. Alkoholiaktsiisi langetamise eesmärk on peatada alkoholiturism Lätti, suurendades sellega Eesti eelarvetulusid ja parandades rahvatervist.

“Piirikaubanduse tekitasid aktsiisitõusud ja selle tulemusel tekkinud aktsiisimäärade erinvused Lätiga. Nii nagu piirikaubanduse tekitasid aktsiisitõusud, samamoodi on võimalik piirikaubandust tõrjuda aktsiisilangetusega.

Piirikaubandusest pole Eestil midagi võita, probleemi lahendamisega viivitamisel on hiljem piirikaubandust palju raskem tõrjuda. Piirikaubandust on võimalik tagasi pöörata, tõrjuda selle nähtusega kaasnevad negatiivsed mõjud ja tuua piirikaubanduse tulu Eestisse tagasi, arvestades sealjuures rahvatervise argumentidega,” kommenteeris Reformierakonna saadik Aivar Sõerd.

 “Jüri Ratase valitsus on piirikaubandusega leppinud ja võtnud hoiaku, et piirikaubandust enam kaotada ei saa. Reformierakond on kindel, et piirikaubandust on võimalik tagasi pöörata,” lisas Sõerd

 “Ka Rahandusministeeriumi poolt riigihankega tellitud ja kevadeks valmiv uus piirikaubanduse uuring ei saa anda teistsugust tulemust kui juba valminud Maksumaksjate Liidu poolt tellitud ja KPMG poolt teostatud uuring. Viimane uuring ütleb selgelt, et piirikaubandus taandub kui aktsiisimäärasid langetatakse. Aktsiiside vahe Lätiga tekitas piirikaubanduse ja piirikaubandus taandub alles pärast seda, kui aktsiiside vahe Lätiga väheneb optimaalsele tasemele.

 Vaata videot SIIN

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt