Kultuuriministeeriumis kogunes täna esmakordselt töögrupp, kes hakkab kokku panema 2010. aastal toimuva lugemisaasta sündmusi ja tegevusi.
Kultuuriminister Laine Jänese sõnul peaksid lugemisaasta ettevõtmised kaasama kõiki ühiskonnagruppe, alates lastest kuni vanavanemateni. “Loodan, et need temaatilised üritused ja see aasta paneb mõtlema küsimusele, mida ma viimati lugesin. Kindlasti ei tohiks see küsimus jääda kampaaniakorras üheaastaseks, vaid võiks mõtteisse tulla tihedamini,” lausus Jänes.
Jänes ütles, et lugemisaasta tegevused võiksid olla valdkondade ülesed, ehk lisaks loomeliitudele tuleks kaasata ka kõigi teiste elualade esindajaid ning loomulikult vabatahtlikke. “Samuti tuleks üritusi tehes mõelda ka kõigile neile, kellele eesti keel ei ole emakeeleks,” lisas Jänes.
Lugemisaasta töögrupi liikmed rääkisid täna nii seni toimunud lugemisega seotud üritustest kui ka uutest võimalikest ideedest. Leiti, et juba toimivad üritused saab üksteisega liita, et nende mõju ja tähelepanu oleks suurem. Töögrupp pidas vajalikuks, et üritusi oleks ka kuulmis- või nägemispuudega inimestele ning et lugemisaastal plaanitavad sündmused ei jääks üheaastaseks ettevõtmiseks, vaid kestaksid edasi.
Lugemisaasta ettevalmistamisse on kaasatud Eesti Lugemisühing, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing, Eesti Kirjanike Liit, Eesti Kirjanduse Selts, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Emakeeleõpetajate Selts, Lastekirjanduse Keskus, Eesti Kirjastuste Liit, Tallinna Ülikool ja paljud teised.
Kultuuriministeeriumi eelarves on tänavu lugemisaasta ettevalmistuseks ette nähtud 360 000 krooni. Sel aastal on juba alustatud rongiluule projektiga, samuti valmistutakse järgmisel aastal Tallinnas toimuvaks Balti Raamatumessiks.