Ukrainas OSCE delegatsiooniga valimisi vaatlevad Riigikogu liikmed Silver Meikar ja Taavi Rõivas pole tuvastanud ühtegi suurt rikkumist.
Silver Meikari sõnul on enamikes jaoskondades suurimaks probleemiks see, et need inimesed, kellel on elukoha andmed muutunud, ei ole end registrisse kandnud. Igast jaoskonnast on kolm-neli sellist valijat tagasi saadetud.
„Ka väga väike osa välismaal elavatest ukrainlastest on registreerunud ja seetõttu saab valimistel osaleda neist vaid ehk kümnendik,” lausus Meikar, kelle hinnangul võib Kiievis valimiste üldpilti nimetada igati sujuvaks.
Taavi Rõivase sõnul sarnanevad valimised korralduslikust küljes paljuski Eesti valimistele. „See on hea märk. Olukord on stabiliseerunud ja võrreldamatu 2004. aasta valimistega,” lausus ta.
Rõivase sõnul on üsna levinud on ka seisukoht, mille järgi tullakse hääletama kõigi kandidaatide ja erakondade vastu. „Selline võimalus on neil olemas ja seda kasutatakse, et demonstreerida heade valikute puudumist,” lausus Rõivas.
Valimisi vaatlevate parlamendisaadikute hinnangul on paljud inimesed jätnud otsustamise viimasele hetkele. Eelkõige võib seda märgata endise oranži revolutsiooni koalitsiooni pooldajate puhul ehk nende seas, kes valivad Julia Tymoshenko ja president Viktor Juštšenko blokkide vahel.
Kokku kandideerib valimistel 21 parteid ja valimisliitu. Oodatult pääsevad neist parlamenti Viktor Janukovitši Regioonide partei, Julia Tymoshenko blokk ja president Viktor Juštšenko blokk Meie Ukraina.
Pärastlõunaks olid Silver Meikar ja Taavi Rõivas vaadelnud Kiievis enam kui kümnes jaoskonnas.