Reformierakondlased soovivad Andrus Ansipi jätkamist erakonna esimehena

Uudis
|
24.11.2009

Reformierakonna 12. detsembril Tallinnas Estonia kontserdisaalis toimuvale üldkogule on esimehe kandidaadiks esitatud erakonna praegune juht Andrus Ansip, kelle jätkamisele on toetust avaldanud paljud piirkonnad.

Ansipi kandidatuuri on üles seadnud Põlvamaa, Viljandimaa, Jõgevamaa, Valgamaa, Harju maakonna ja Tartu piirkonna juhatus, Riigikogu fraktsioon ja Noortekogu esindajad.

Reformierakonna 14-liikmelisse juhatusse on piirkonnad ja liikmed esitanud peaministri büroo juhataja Arto Aasa, Viljandi linnapea Kalle Jentsi, kultuuriminister Laine Jänese, Tartu linnapea Urmas Kruuse, rahandusminister Jürgen Ligi, justiitsminister Rein Langi, europarlamendi saadiku Kristiina Ojulandi, välisminister Urmas Paeti, Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse, sotsiaalminister Hanno Pevkuri, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, riigikogulased Tõnis Kõivu, Lauri Luige, Tatjana Muravjova, Leino Mägi, Kalle Pallingu, Taavi Rõivase, Tallinna linnavolikogu fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere, Haapsalu linnapea Urmas Suklese, ettevõtjad Meelis Mälbergi ja Andrus Soopalu ning põllumajandustootja Aivar Rosenbergi.

Reformierakonna esimehe ja juhatuse kandidaatide esitamine lõppes 23. novembril. Ülesseadmiseks oli vajalik vastavalt 30 ja 10 erakonna liikme toetusallkiri. Reformierakonna juhatuse esimehe ja juhatuse liikmete e-hääletus toimub 30. novembrist 7. detsembrini erakonna sisevõrgus.

Reformierakond valib parteile kaheks aastaks esimehe ja juhatuse 12. detsembril Tallinnas Estonia kontserdisaalis peetaval üldkogul, millele järgneb erakonna 15. juubeli tähistamise ball.

Reformierakond, mille eelkäijaks on Eesti Liberaaldemokraatlik Partei, asutati 13. novembril 1994. aastal. Reformierakonnast on tänaseks välja kasvanud üle 7000 liikmega Eesti juhtiv parempoolne liberaalpoliitiline jõud, mis on läbi aastate kandnud Eesti erakondadest kõige enam valitsusvastutust.

Reformierakonna Noortekogu on üle 4000 liikmega Baltimaade suurim poliitiline noorteorganisatsioon. Reformierakonna juures tegutsevad veel mitmed teised allorganisatsioonid – naisteühendus NaiRe, seenioride kogu ja akadeemilised kogud, mille ülesandeks on edendada liberaalseid väärtusi ning korraldada koolitusi ja seminare avalikkusele.

Reformierakonna maksureformide käigus on õnnestunud muuta reaalsuseks madal ja ühetaoline tulumaks, mis on praeguseks alanenud 26lt 21 protsendini. Samuti on Reformierakond saavutanud tulumaksu kaotamise ettevõtetesse taasinvesteeritud kasumilt.

Alates 2004. aastast jõustati Refomierakonna eestvedamisel vanemahüvitise seadus, mis on oluliselt suurendanud sündide arvu ning viinud eestlased väljasurevate rahvaste nimistust püsima jäävate hulka.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt