Riigikogu kultuurikomisjon toetas esmaspäevasel istungil kutseseaduse muudatusi, millega luuakse koordinatsioonisüsteem tööjõuvajaduse prognoosimiseks ja oskuste arendamiseks tööjõuturul.
„Kuna tööandjad ning välisinvestorid peavad asjakohase ettevalmistusega töötajate nappust majandusarengu üheks peamiseks piduriks, siis info koondamine tööturul vajaminevate ametite ja oskuste kohta on abiks tööturu vajaduste hindamisel. See aitab ka õppuril oma karjääri planeerida ja saada selgust, mis kvalifikatsiooniga inimesi on tööturul vaja,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.
Eelnõu tutvustanud haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul kaasatakse ettevõtjaid uue süsteemi loomisse ja elukestva õppe süsteemi kujundamisse. Koordinatsioonisüsteem luuakse haridus- ja teadusministeeriumi juhtimisel koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning sotsiaalministeeriumiga. Süsteemi käivitamiseks on kavandatud 4,4 miljoni euro ulatuses Euroopa Liidu vahendeid ajavahemikuks 2014 – 2020.
SA Kutsekoda hakkab haridus- ja teadusministri volitusel korraldama koordinatsioonikogu ja kutsetegevuse eksperdikogude tööd, kus hinnatakse üleriigilist tööjõuvajadust ja määratletakse tööturu koolitustellimused. Analüüsi ja prognoosi tulemusi hakatakse kasutama näiteks kvalifikatsiooni- ja karjäärinõustamisel ning õppeasutuste õppekavaarendusel.
Kultuurikomisjon otsustas saata kutseseaduse muutmise seaduse eelnõu (743 SE) Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele 5. novembril.
Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 51 69 152
kati [dot] varblaneriigikogu [dot] ee
Päringud: pressriigikogu [dot] ee