3.-4. novembrini toimub Vanemuise Kontserdimajas rahvusvaheline konverents, mis keskendub kultuuri turundamisega seotud teemadele.
Kultuuriturunduskonverentsi esimese päeva põhilised teemad on kultuuri turundamine, kultuurivõrgustikud ning üleeuroopaline koostöö, kultuuripealinna tiitel kui võimalus linna maine kujundamiseks ning rahvusvaheliste kultuuriprojektide turundamine. Oma kogemusi jagavad kultuuriturunduse õppejõud Bonita Kolb, kultuurivõrgustike IFEA Europe (International Festivals and Events Association Europe) esindaja Jeroen Mourik ning EFAH (European Forum of the Arts and Heritage) esindaja Mik Flood, Kanuti Gildi Saali juht Priit Raud, kultuurikonsultant ning kultuuripealinnade teemalise uuringu autor Robert Palmer, Helsingi kultuurijuht Pekka Timonen, H. C. Andreseni aasta korraldamisega seotud Lars Blicher-Hansen ning Tartu rahvusvaheliste hansapäevade projektijuht Urmas Kõiv.
Konverentsi teisel päeval tutvustatakse Tartu linna kultuuri turundusstrateegiat ning Tartu festivalide ja sündmuste kommunikatsiooni ja turunduse uuringut. Päeva teisel poolel räägivad oma kogemustest seoses kultuuri turundamisega Eesti Vabaõhumuuseumi direktor Merike Lang, kirjastuse Tänapäev toimetaja Mihkel Mõisnik, Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukogu direktor Asko Tamme, Põhjamaade Sümfooniaorkestri mänedžer Kadri Tali, Viljandi Pärimusmuusika Festivali pealik Ando Kiviberg, KUMU Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme, Rael Artel Gallery direktor Rael Artel ning Vanemuise teatri turundusjuht Jaanus Kukk.
Kultuuri turundusvõimalustele ja -probleemidele keskendunud konverents kuulub Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna poolt korraldatavate konverentside sarja “Mis on atraktiivne kultuur?” Kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu sõnul on kultuurikonverentside sarja üldeesmärgiks kultuurikorralduse, -turunduse ja rahastamisega seotud probleemide uurimine nii Eestis kui ka maailmas. 2004. aasta kevadel toimunud esimese kultuurikonverentsi põhiküsimused olid Eesti riigi kultuuripoliitika, kultuuri sponsorlus ning nende valdkondade arenguperspektiivid. Sarja teine konverents keskendub kultuuriturundusega seotud teemadele.
Kultuuriturunduskonverents korraldatakse Phare CBC programmi poolt rahastatava rahvusvahelise projekti “Tartu – Euroopa kultuurilinn” raames. Konverentsile on kutsutud loojad, kultuurijuhid, kultuurikorraldajad, kultuuriametnikud, kultuurijakirjanikud ning kultuuriasutuste ja organisatsioonide esindajad. Kahepäevane konverents on tasuta.
Lisainfot konverentsi kohta saab veebiaadressilt www.tartu.ee/kultuuriturundus