Peaminister, Reformierakonna esimees Andrus Ansipi ei jaga Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare arvamust Eesti maksusüsteemi sotsiaalsest ebaõiglusest.
“Eestis kehtiv ühetaoline madal maksumäär tähendab,et inimestel on võimalus ise otsustada, mida nad oma rahaga teevad. Et inimestel on rohkem vabadust. Eestis ei karistata töökamaid ja tublimaid inimesi astmeliselt tõusva maksuga ja ma olen uhke, et see nii on.
Meie lihtne ja selge maksusüsteem on muutnud Eesti atraktiivseks kohaks investeerimispaigana. Investeeringud tähendavad uusi töökohti ja suuremaid võimalusi rahvusvahelises konkurentsis läbi lüüa.
Eesti on täna edukas riik. Meie edu aluseks on eelkõige kõigi seniste valitsuste poolt järgitud majanduse avatuse idee, ettevõtluse soosimine, konservatiivset rahapoliitikat toestav konservatiivne eelarvepoliitika ning suhteliselt madalad maksud. Seda aastatega loodud keskkonda tuleb hoida,” rääkis Ansip.
Ansipi sõnul on Edgar Savisaar suurenevast ebavõrdusest rääkides andmeid meelevaldselt tõlgendanud. “Statistikaga mängimine ja selle äärmiselt vaba tõlgendamine peidab endas mitmeid ohte. Kui me räägime Gini indeksist, siis on Eesti kohta avaldatud näitaja viimase kümne aasta jooksul kõikunud vaid paari protsendipunkti võrra. Seega võime kindlalt väita, et kihistumine Eestis ei süvene,” ütles Ansip. “Gini indeksi järgi on Eestis ebavõrdsust sama palju kui näiteks Suurbritannias või Iirimaal. Meist rohkem ebavõrdsust leidub näiteks Portugalis ja Ameerika Ühendriikides.”
“Meie mureks on täna eelkõige see, et eestlaste sissetulekud on veel väiksemad kui näiteks naabritel Soomes või Rootsis. Läbi aegade on Eesti valitsuste peamiseks eesmärgiks olnud hoida kõrget majanduskasvu ning seeläbi kasvatada kõikide elanike sissetulekuid. Ka minu juhitav valitsus seisab kindlalt kiire majanduskasvu eest.”
“Kahjuks on osadel poliitikutel ja arvamusliidritel soov näha klaasi alati pooltühjana. Veel hiljuti oligi see sama klaas täiesti tühi ning tänaseks oleme suutnud selle märkimisväärses osas täita,” leidis Ansip.
On juba aeg lõpetada kurtmine ja halisemine selle üle, kuidas kõik on halvasti. Eestil läheb hästi ja me võime oma riigi üle uhkust tunda.