12. aprillil kell 10.00 toimub Riigikogus Briti Saatkonna, MTÜ Vaikuseminutid ja Yoko Alenderi poolt korraldatud esimene „Tähelepaneliku Eesti“ sündmus. Konverentsil kuulatakse Briti kogemust mindfulness põhimõtete rakendamisel, tehakse ülevaade Eestis samas valdkonnas toimuvast ja mõeldakse, kas ja kuidas peaksime liikuma edasi, et saaks öelda, et saja-aastasest Eestist on saamas Tähelepanelik Eesti.
Konverentsi ühe peakorraldaja, Reformierakonna fraktsiooni liikme Yoko Alenderi sõnul on sündmuse mõte muuta Eestit paremaks paigaks. „Üks viis maailma muuta on ühe inimese kaupa, alustades iseendast. Üheks suurepäraseks võimaluseks on tegelemine lühikeste meeleharjutustega (tuntud kui mindfulness). Mindfulness harjutused parandavad keskendumist, tähelepanuvõimet ja muudavad näiteks seda osa meis, mis järsku keset koosolekut püsti kargab ja kedagi sõimama kukub või sotsiaalmeedias endalegi ootamatuid väljendeid kasutab,“ selgitas Alender.
„Koolirõõm, laste ja õpetajate stress ning depressioon on teemad, mis puudutavad paljusid, terve riigi tulevikku. Nutiseadmed suunavad meie kõigi tähelepanu eneselt pidevalt välisele, muudavad meie keskendumisvõimet, mõjutavad oskusi ja harjumusi. Mindfulness’il põhinevad Vaikuseminutite harjutused on juba jõudnud paljudesse Eesti koolidesse, mis näitab, et ka Eesti ühiskond on uudseteks arendusteks haridussüsteemi parandamisel valmis. Samuti õpetavad paljud parimad maailma ülikoolid mindfulness’i aluseid tulevastele otsustajatele ja ärijuhtidele, sest on tõendatud nende hea mõju keskendumis- ja juhtimisoskusele, majanduskeeles võiks öelda, et tootlikus tõuseb,” lisas Alender.
Riigikogus toimuval konverentsil saab teada, mida kujutab endast mindfulness ja sellele rajatud harjutused, stressiennetus- ja ravimeetodid. Miks äratab see teema läänemaailmas viimastel aastakümnetel nii palju huvi ja leiab üha laiemat kasutust? Kas mindfulness on vajalik tasakaalustaja üha enam välisele, kiirele ja emotsionaalsele orienteeritud sotsiaalmeedia ja tehnikavidinate maailmas või pelk esoteerikasse kalduv trenditeadus? Millised on mindfulness’i põhimõtete ja harjutuste kasutegurid hariduses, meditsiinis, sotsiaalteenustes, äris ja igapäevaelus? Kas maailmas on riike, mis on võtnud eesmärgiks olla Tähelepanelik riik ehk tähelepanelik rahvas? Jah, on. Kas Eesti võiks kuuluda nende hulka?
Peaesinejateks on Chris Ruane (Ühendkuningriigi parlamendisaadik), kes räägib sellest, kuidas mindfulness Ühendkuningriigis alguse sai, edusammudest, tulevikuplaanidest ja Jamie Bristow, kes räägib Ühendkuningriigi näitel erasektori ja avaliku sektori koostööst mindfulness’i rakendamisel
Vaata täpsemalt SIIT
Registreerimine kuni 09.04.2018