Väino Linde: uus avaliku teenistuse seadus suurendab põhipalga osakaalu

Uudis
|
08.06.2012

Sel nädalal Riigikogus teise lugemise läbinud avaliku teenistuse seaduse jõustumisel suureneb põhipalga osakaal ning kaovad ära igasugused lisatasud, toonitas põhiseaduskomisjoni liige Väino Linde. Samuti muutub avaliku sektori palgakorraldus selgeks ja läbipaistvamaks.

Linde sõnul saab ametnik koos suurema põhipalgaga ka suurema kindlustunde. „Avalik teenistus muutub avatumaks ning annab Eesti jaoks töötavatele inimestele võimaluse areneda ja ennast proovile panna. Eelnõu eesmärgiks on muuta avalikus teenistuses hüved sarnasemaks erasektoriga, kus töötab enamik eestimaalastest,“ lausus Väino Linde.

„Ametnike arv võib reformi tulemusena väheneda praeguselt 28 000-lt umbes 22 000-le, mis loomulikult ei tähenda töökohtade kadu. Üldisi funktsioone täitavad inimesed (arvutispetsialistid, raamatupidajad, personalitöötajad) hakkavad tööle töölepinguseaduse alusel,’’ märkis parlamendisaadik.

Uus avaliku teenistuse seadus peaks jõustuma 1. aprillist 2013.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt