Uus valitsusliit otsustas vastutusvaldkondade jaotuse

Uudis
|
17.03.2014

Esmaspäeval Riigikogus jätkunud koalitsiooniläbirääkimistel leppisid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kokku vastutusvaldkondade jaotuse.

Uues valitsusliidus on Reformierakonnal peaministri, välisministri, siseministri, rahandusministri, tervise- ja tööministri, keskkonnaministri, väliskaubandus- ja ettevõtlusministri ning kultuuriministri
portfellid.

Sotsiaaldemokraatlikul erakonnal on uues koalitsioonis kaitseministri, sotsiaalhoolekande, majandus- ja taristuministri, haridus- ja teadusministri, põllumajandusministri ja justiitsministri portfellid ning riigikogu esimehe ametikoht.

“Me muudame valitsuse töö Soome eeskujul dünaamilisemaks ja võimaldame ministritel juhtida valdkondi, mis ei pruugi olla jäigalt seotud ministeeriumide piiridega. Ministeeriumide arv ei muutu, kuid valitsustel nüüd ja edaspidi on võimalik nimetada ministreid vastavalt sisulistele poliitilistele prioriteetidele,” ütles peaministrikandidaat Taavi Rõivas.

“Sotsiaaldemokraatide jaoks olulised teemad on laste- ja perepoliitika, hariduspoliitika ning kestlik majandus- ja põllumajanduspoliitika. On loomulik, et just nendes valdkondades võtame loodavas valitsusliidus ka valitsusvastutuse. Kindlasti tahavad sotsiaaldemokraadid teostada avatud ja kaasavat riigivalitsemist ja tuua valitsusse värskeid ideid ja uut kvaliteeti,” lausus Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser.

Uus valitsuskoalitsioon vähendab tööjõumakse, sh langetab tulumaksu 20%le, suurendab tulumaksuvaba miinimumi 154 euroni ja toetab töötuskindlustuse määra vähenemist 0,6% võrra.
Lastetoetused tõusevad esimesele ja teisele lapsele 45 euroni ja vajaduspõhiselt veel 45 eurot lisaks. Kolmanda lapse toetus tõuseb 76,7 eurolt 100 euroni. Kaitsekulud tagatakse vähemalt 2% SKTst.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt