Urmas Paet kandideerib ALDE asepresidendiks

Uudis
|
Urmas Paet
|
24.10.2016

Reformierakond esitas üleeuroopalise liberaale ühendava erakonna ALDE asepresidendi kandidaadiks Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti.

“Urmas Paet omab Eesti kõige pikemaajalisema välisministrina ja nüüdse Euroopa Parlamendi liikmena laiapõhjalist kogemust välis-ja julgeolekupoliitikas. Ta on silmitsi seisnud mitmete Euroopa kaitsekriisidega, sealhulgas 2008 Gruusias ja 2014 Ukrainas ning on juhtinud Eesti edukat liitumist OECD-ga. Praegu on ta nimetatud Euroopa Parlamendis Euroopa Liidu kaitsepoliitika ja Arktika-poliitika raportööriks,” lausus Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

“Lisaks Urmas Paeti vaieldamatule kompetentsile, millega ta tugevdaks asepresidendina ALDE juhtkonda, on Reformierakond oluline ja aktiivne ALDE liikmeserakond ning seetõttu oleks igati mõistlik, kui Reformierakonna esindaja osaleks ka ALDE juhtimises,” lisas Rõivas.

“Välis- ja julgeolekupoliitika osakaal kogu Euroopa poliitikas on oluliselt tõusnud ning ka liberaalid ehk ALDE peab sellesse tõsiselt panustama. Olen valmis ALDE asepresidendiks valituks osutumise korral oma selle valdkonna kogemust jagama ning Euroopa välis- ja julgeolekupoliitika edasisse arengusse panustama,” ütles ALDE asepresidendi kandidaat Urmas Paet.

“ALDE-l on nendel teemadel märkimisväärne roll Euroopa Parlamendi, aga ka Euroopa Nõukogu ja ka Euroopa Komisjoni kaudu,” märkis Paet.

ALDE kongress toimub 1-3. detsembril Varssavis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt