Urmas Kruuse: riik peab algatama seadusemuudatused põllumajanduses erakorralise olukorra väljakuulutamiseks

Kategoriseerimata
|
27.07.2018

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees ja endine maaeluminister Urmas Kruuse sõnul oleks seadusemuudatusete eesmärk võimaldada edaspidi erakordsetel põua-aastatel põllumajandussektoris kuulutada välja erakorraline olukord.

„Põllumees on jäetud üksinda kuuma sauna surema. Kui valitsus põhjendab praegust tegevusetust põuakahjudega tegelemisel seadusandluse puudulikkusega, tuleb esimesel võimalusel algatada asjakohased seadusemuudatused,“ ütles Urmas Kruuse. „Iga päevaga muutub põua tõttu olukord põllumajanduses järjest tõsisemaks ja sügiseks võib sektor jõuda kriisi äärele. Põua puhul on tegemist vääramatu jõuga, millega Eesti põllumehed ei saanud ette arvestada,“ lisas Kruuse.

Kruuse sõnul ei saa rahulduda sellega, et kõik abimeetmed jäävad kaugesse tulevikku ega taga põllumeestele mingit kindlustunnet. „Riik peab kohe jõuliselt sekkuma, praegune passiivsus kriisi ennetamisel võib panna sügisel löögi alla sajad väikese ja keskmise suurusega talud ning põllumajandusettevõtted. Lootmine vaid Euroopa Liidu abile ja kauges tulevikus rakenduvatele meetmetele ei aita põllumeest sel sügisel. Peaministri sõnul on pöördumine tehtud ka Euroopa Komisjoni poole, kuid hetkel ei nähta erakorralise toetuse eraldamise võimalust, mis näitab veelkord, et teiste abile lootma ei saa jääda ja riik peab ise kiiresti reageerima,“ lisas Kruuse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt