Urmas Kruuse: Kas inimese elutöö hävitamise eest vastutab tõesti vaid tuul?

Kategoriseerimata
|
03.01.2019

Reformierakonna fraktsiooni saadik Urmas Kruuse esitas siseministrile kirjaliku küsimuse seoses vastutuse võtmisest 2019. aasta esimestel minutitel maha põlenud Nurmiko pereettevõtte põhjal.

Ajakirjanduses on väidetud, et aiand süttis naabri tegevuse poolt mitte tavalise ilutulestikuga, vaid signaalraketiga. Kuna aga see konkreetne signaalrakett polnud keelatud ja on võimalus, et raketi kandis aiandi peale hoopis tuul, siis politsei seda juhtumit ei uuri. Tegemist on suure kaotusega kolmkümmend aastat tegutsenud maaettevõttele, kus 22 töötajal on reaalne oht kaotada töö,“ kommenteeris Kruuse kurba juhtumit.

„Praegune olukord on ääretult kurb, sest tegemist on ettevõttega, mis tegutseb maapiirkonnas ja mille käekäigust sõltub mitmete seal läheduses elavate inimeste sissetulek. Viimasel ajal on palju räägitud üleskutsest piirata rakettide ja ilutulesiku kasutamist, tundub et inimeste väärtushinnangud on aja jooksul muutunud ja õhku lastud raha asemel väärtustatakse pigem turvalisust, jätkusuutlikkust ja puhast loodust,“ lisas Kruuse.

Tulenevalt antud juhtumist esitas Kruuse siseministrile järgmised küsimused

1.            Kas tõesti tänane seadusandlus võimaldab õhku lasta erinevaid signaalrakette, ilma et selle eest peaks vastutama?

2.            Kui see nii on, kas politsei kavatseb selle sündmuse valguses teha ettepaneku seaduse muudatuseks või keelata teatud tüüpi signaalraketid?

3.            Kas teatud tüüpi signaalraketid põlevad õhus kauem ning seetõttu on vara süttimise oht suurem võrreldes tavaliste ilutulestikurakettidega?


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt