Ühe päevaga üle 2000 vastuallkirja maamaksu tõusu vastu

Uudis
|
30.11.2007

Eile lõuna paiku avatud allkirjade kogumise leheküljele www.reform.ee/maamaks on esimese päevaga üle 2000 talllinlase andnud vastuallkirja keskerakondliku linnavalitsuse plaani vastu tõsta maamaksu.

“Allkirju lisandub iga minut, linlased on tõsiselt mures ja mitte ainult maamaksu tõusu pärast. Inimesed helistavad ja avaldavad toetust, et seisame õige asja eest. Kõnede põhjal ei suudagi otsustada, mis inimesi rohkem ärritab, kas parkimise, maamaksu või ühistranspordi kallinemine, ” vahendab Reformierakonna linnavolikogu fraktsiooni esimees Remo Holsmer linnaelanike muret.

 “Linnavalitsus räägib koefitsientidest ja protsentidest. Soovitaks neile rääkida reaalsetest summadest, ehk mida maamaksu tõus tegelikult linlaste jaoks tähendab. Näiteks 2000 m2 krundi puhul Nõmmel hakkab linnakodanik maksma senise 3960 krooni asemel ühes aastas 9900 krooni ehk pea 6000 krooni rohkem. 500 m2 krundi puhul Nõmmel peab maaomanik aastas pea 1500 krooni rohkem maksma“ tutvustab Holsmer linlastele kuidas nende kulud tänu linnavalitsusele suurenema hakkavad.

Holsmeri sõnul on http://www.reform.ee/maamaks tänasest üleval ka tabel, kus on toodud täpsed arvutused kui palju erineva suuruste maatükkide puhul inimeste taskust rohkem raha ära võetakse. Tallinna keskerakondlik linnavalitsus ei ole siiamaani andnud selgeid põhjendusi, kuhu läheb maamaksu tõusust, ühistranspordi ja parkimise kallinemisest linnakassasse laekuma hakkav lisatulu.

Reformierakonna valimislubadus 2005. aasta kohalike omavalitsuste valimisel oli maamaksu kahekordne vähendamine.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt