TV3 tunnistas ennast valeuudise edastamises süüdi

Uudis
|
26.11.2007

TV3 tunnistas ennast laulpäeva õhtustes seitsmetes uudistes süüdi valeandmete esitamises. Saate diktor vabandas Riigikogu liikme Imre Sooääre ja tema valijate ees uudiste loo pärast, mille TV3 edastas Riigikogu valimiste eelõhtul.

„See oli TV3 poolt muidugi väärikas samm oma viga tunnistada ja avalikult vabandada. Ometi tuleb see vabandus alles nüüd ja ajal, mil kohus ei ole veel oma otsust langetanud. Seega võib see tõenäoliselt mõjutada kohtu otsust,” lasus Sooäär.  

Imre Sooäär esitas aprillis hagi TV3 vastu valeandmete levitamise pärast. Kuna TV3 püüdis oma libauudisega otseselt mõjutada valimistulemust, siis jääb kohtule ikkagi otsustada, mis on selle eest õiglane karistus. Imre Sooäär taotles kohtus TV3-le karistust vastavalt kohtu äranägemisele. Kohus on püüdnud pooltele lepitust pakkuda.

Sooääre sõnul jääb endiselt õhku küsimus, kes olid need tundmatud mehed, kes selle libauudise produtseerisid ja kas TV3 oli selles poliitilises tellimustöös ka osaline. Telejaamast on tulnud anonüümseid vihjeid, et tegu oli ühe konkureeriva erakonna teadliku lavastusega. Telejaam on siiani keeldunud nende isikute nimesid avaldamast. Sama uudistesaate lõpus ostis Keskerakond Edgar Savisaarele eetriaega otsepöördumiseks valijate poole, mille põhirõhk oli suunatud Reformierakonna vastu.

Riigikogulane too välja, et taoline tegutsemine oli rünnak mitte ainult ühe Riigikogu liikme ja erakonna, vaid ka demokraatia ja vabade valimiste vastu laiemalt, mis vajaks avalikku hukkamõistu. TV3 eiras Ringhäälinguseadust ja ka head ajakirjanduslikku tava lastes valimiste eelõhtul eetrisse algallikaid kontrollimata valeuudise.
 
2. märtsil, valimiste eelõhtul näitas TV3 Seitsmestes uudistes fabritseeritud klippi kakluse kohta ühes Tallinna baaris, kus telejaama väitel osalenud ka Imre Sooäär. Tegelikult esines Sooäär samal ajal Kuressaare kultuurikeskuses koos Marju Kuudiga üritusel Café del Mar.
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt