Töövisiit toob Reformierakonna parlamendisaadikud Tartusse

Uudis
|
Urmas Klaas
|
20.10.2016

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed on täna ja homme Tartus töövisiidil, kus külastatakse edukaid ettevõtteid ning arutatakse Tartu kui innovatiivse smart city mitmekülgseid võimalusi.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Urve Tiiduse sõnul on ülikoolilinn Tartu ideaalne kasvulava uuendusmeelsetele ja tehnoloogiamahukatele ettevõtetele, mis toovad linna kõrgepalgalisi töökohti.

„Kõrgem lisandväärtus sünnib uute toodete loomises, sealhulgas teadus-arendustegevuses, disainis, kaubamärkide arendamises ning turunduses ja müügis. Siin on häid näiteid: nii Tartu parim väikeettevõtja Mooncascade, enim töökohti loonud Kodumaja kui suurim ekspordi kasvataja TMB Element,“ lausus Tiidus.

Neljapäeval annab Tartu linnapea Urmas Klaas riigikogu liikmetele ekskursiooni vormis ülevaate linnas valminud ja valmivatest objektidest, mis on osa kohalikel valimistel võetud väljakutsest ehitada nelja aastaga 100 km uusi kõnni- ja jalgrattateid.

„Tartu panustab tõsiselt kergliiklusteede ehitamisse ning korrashoidu, samuti linnatänavate remonti. Käimas on näiteks kesklinna Annelinnaga ühendav kergliiklustee ehitus ja kavandame uut jalakäijate tunnelit Riia maanteel, mis teeb liiklemise Maarjamõisa ja kesklinna vahel turvalisemaks ning kiiremaks,” selgitas linnapea.

Klaas tõdes, et kiired ühendusteed on vajalikud Tartu ning kogu Lõuna-Eesti arenguks.

„Tartu kui avatud rahvusvahelise linna areng vajab kiireid ühendusteid pealinnaga. Kiidan Tallinn-Tartu maantee pikendamist neljarealiseks Mäoni ning julgustan valitsust alustama sarnaste töödega ka Tartu poolt, uued neljarealised teed võiksid kohtuda Mäos. Vajalik on jätkata investeeringutega raudteesse Tallinn-Tartu liinil, et tõsta reisirongide kiirust ning tihendada nende graafikut,“ lisas ta.

Visiidi käigus külastavad saadikud suurimat kodumaist mobiilse tarkvara tootjat Mooncascade, Baltikumi üht suuremat betoonitootjat TMB Element, EAS-i Ettevõtluse Auhinna eksportööri kategooria 2015. aasta võitjat Kodumaja ning Tartu Biotehnoloogia Parki, Tartu Teadusparki ja Aparaaditehase kultuuriparki.

20. ja 21. oktoobril viibivad Tartus 21 reformierakondlasest riigikogu liiget: Yoko Alender, Peep Aru, Jüri Jaanson, Liina Kersna, Johannes Kert, Toomas Kivimägi, Ants Laaneots, Lauri Luik, Rait Maruste, Meelis Mälberg, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Heidy Purga, Mati Raidma, Laine Randjärv, Andre Sepp, Imre Sooäär, Anne Sulling, Urve Tiidus, Vilja Toomast ja Terje Trei.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt