Tõnis Kõiv: tahan Eesti nimel maailma parlamentidele öelda - Let´s do it, world!

Uudis
|
14.05.2011

Riigikogus Parlamentidevahelise Liidu Eesti rühma presidendiks valitud reformierakondlane Tõnis Kõiv soovib sügisesel liidu assambleel rääkida Eestist alguse saanud koristustalgutest ning seda algatust maailma parlamentidele järgimistväärivaks otsustusteemaks pakkuda.

„Kolm aastat tagasi kogus Eestis rohkem kui 50 000 inimest ühe päevaga metsadest ja teeäärtest vabatahtlikult kokku rohkem kui 10 000 tonni rämpsu. Kolme aastaga on algatus Let´s do it world! levinud rohkem kui kümnesse riiki ja prügi on juba koristatud või valmistutakse selleks kolmel mandril. Seega on igati kohane teema maailma parlamente ühendavas kogus jutuks võtta. Sügisel New Yorgis toimuval assambleel tahan seda kindlasti teha – kutsuda erinevate riikide parlamendiliikmeid Eestist alanud kodanikualgatust levitama ja toetama,” rääkis Tõnis Kõiv, kes kuulub ka Riigikogu keskkonnakomisjoni.

Kõiv lisas, et on sama meelt keskkonnaminister Keit Pentusega, kes Riigikogu aseesimehena korduvalt rõhutas: iga Riigikogu liige peaks piiri taga olema Eesti riigi saadikuks ning tutvustama Eestiga seotud või siit alguse saanud häid asju, olgu siis selleks Skype, Estonia klaver, kaerajaan või prügi koristamine. „Eestist alguse saanud Teeme Ära on kindlasti üks nendest asjadest. Olen soovist Eesti Riigikogu esindajana koristustalgute globaalseks muumisele kaasa aidata rääkinud ka mõtte algatajatega ning saanud kinnituse, et teema selline tõstatamine maailma parlamentide foorumil on igati teretulnud,” ütles Tõnis Kõiv.

1889. aastal asutatud Maailma Parlamentidevahelise Liiduga (IPU) on praeguseks ühinenud 157 riiki ning veel üheksa riiki on assotsieerunud liikme staatuses. Eesti kuulus ühendusse aastatel 1921-1940 ning taastas oma liikmelisuse 1991. aasta oktoobris. Parlamentidevahelise Liidu Eesti rühma kuuluvad kõik 101 Riigikogu liiget. Tõnis Kõiv valiti sellel nädalal rühma presidendiks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt