Tamkivi: suurim rõõm oli peretoetuste tõusu seadustamine

Uudis
|
26.05.2013

Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus Jaanus Tamkivi ütles laupäeval Tartus Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et eelmise aasta suurim kordaminek parlamenditöös oli erakonna jaoks peretoetuste tõusu reformi seadustamine.

Tamkivi tõi esile, et kava abivajavaid lastega peresid senisest tõhusamalt aidata pakkus Reformierakond välja eelmise aasta üldkogul ning tänu heale koostööle koalitsiooni sees on see reform tänaseks seaduseks saanud ning jõustub juba 1. juulist. „Numbritest olulisem on põhimõte, mille suunas tuleb Eesti sotsiaalpoliitikas liikuda: aidata tuleb eelkõige neid, kes tõepoolest abi vajavad ja neid tuleb aidata tõhusalt,“ ütles saadikurühma juht.

Viimase aasta tööst parlamendis märkis Tamkivi oma kõnes ka enneolematut „juhtimist“ eelarvemenetluse ajal, kui arusaamatutel põhjustel pidurdati Riigikogu tööd terve kuu. „Vajaksime riigiõiguslikku arutelu, kas ja millised peaksid olema võimalused Riigikogu töö soovi korral kasvõi aastateks seisma panna,“ ütles reformierakondlane.

Põgusalt puudutas taas erakonna juhatusse valitud Tamkivi ka rahvakogu ja ühiskonna kõlanud ootusi poliitikutele. „Poliitikute töö parlamendis on selline, et iga otsust tuleb põhjalikult  kaaluda ja samas  igal alal ei ole võimalik ekspert olla. Kõik arvamused kuulatakse ära ja ükski mõistlik mõte ei jää tähelepanuta, olgu selle esitajaks siis mõni  suurettevõtja või kolme sõbra moodustatud vabakond.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt