Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus ja linnavolikogu fraktsioon otsustasid täna koos linnapeakandidaat Urmas Sõõrumaaga, et pealinna juhtimiseks on parim lahendus moodustada kuni sügiseste valimisteni tehnokraatlik linnavalitsus, kuhu ei kuulu poliitikud.
“Traditsioonilist koalitsioonilepingut me ühegi erakonnaga ei sõlmi. Selle asemel lepime linnavolikogu tasandil kokku kindlas ja ajaliselt piiritletud tööplaanis, nimetame seda linnapea või volikogu tööplaaniks, mille järgi linnavalitsus järgmise kolme kuu jooksul tegutseb,” ütles linnapeakandidaat Urmas Sõõrumaa.
„Täna oli meil kohtumine Keskerakonna juhi Mihhail Kõlvartiga. Reformierakonnal ei ole kavatsust moodustada koalitsiooni Keskerakonnaga ning ka Keskerakond ei pea mõistlikuks hakata valimiste eel uut poliitilist koalitsiooni looma. Samas jagavad mõlemad erakonnad arusaama, et Tallinn vajab kiireid ja praktilisi otsuseid, mis parandaksid linna igapäevaelu. Sel põhjusel tegin Reformierakonnale ettepaneku leppida Keskerakonna fraktsiooniga kokku koostöövormis, mille aluseks on kolme kuu pikkune linnapea või volikogu tööplaan ja mittepoliitikutest koosnev linnavalitsus. Endiselt on selle kokkuleppega oodatud liituma ka teised fraktsioonid,“ rääkis Sõõrumaa.
„Meil oli kaks kehva valikut – kas minna poliitilisse koalitsiooni või jätta linn juhtimiskriisi. Me valisime kolmanda tee: tehnokraatliku juhtimise selge plaani ja tugeva mandaadiga,“ selgitas Sõõrumaa. „Soovime segaduse kiirelt lõpetada ja linna elu edasi viia, mitte paigal tammuda. Meil on vaja lisaeelarve vastu võtta ühes vajalike investeeringute ja lasteaia kohatasu kaotamisega. Järelejäänud aega valimisteni ei ole mõistlik poliitiliste kempluste peale raisata, vajalikud asjad tuleb ära teha,“ selgitas Sõõrumaa.
Reformierakond soovib lühikese, kuid selge tehnokraatliku juhtimisperioodi jooksul keskenduda Tallinna inimeste jaoks kõige olulisematele teemadele: sujuv ja sisuline üleminek eestikeelsele haridusele, tasuta alushariduse tagamine, linna lisaeelarve vastuvõtmine, et viia ellu kriitilised investeeringud, ning avaliku ruumi ja teenuste parendamine.
Järgmise sammuna kutsub Reformierakond pärast laulu- ja tantsupidu kokku Tallinna Linnavolikogu erakorralise istungi, kus viiakse läbi umbusaldushääletus senise linnapea vastu ning toimub uue linnapeakandidaadi hääletamine.
Milline saab olema täpsemalt linnavalitsuse koosseis, struktuur ja rollid, selgub uuel nädalal.