Siim Kallas: Me peame tegema kõik selleks, et kindlustada Eestile rahulik tulevik

Uudis
|
12.01.2003

Reformierakonna esimees, peaminister Siim Kallas pidas oma erakonna üldkogul peetud kõnes võimalikuks sõja puhkemist Iraagis ja rõhutas sellega seoses Eesti julgeoleku tagamise vajadust.

“Me peame tegema kõik selleks, et kindlustada Eestile rahulik tulevik,” ütles Kallas.

Peaministri sõnul levib maailmas julgeolekualane kindlusetus, mis seisneb põhiliselt selles, et vaenlast pole näha. “Keegi maailmas ei taha sõda. Keegi Eestis ei taha sõda. Kogu kaasaegse julgeolekusüsteemi (kaasa arvatud NATO) mõte on sõdade vältimine,” nentis Kallas. “Samas ei ole välistatud, et sõda Iraagis ikkagi tuleb,”ütles Kallas.

Kallase sõnul mõjutab Iraagi sõda Eestit kaudselt. “Meid ei kavatse keegi sellesse sõtta haarata. Meie sõjaväelased ei osale kindlasti otsestes lahinguaktsioonides. Kuid ma ei usu, et me pääseme väga paljudest küsimustest,” hoiatas Kallas.

Peaminister rõhutas julgeolekualase koostöö vajalikkust. Kallas märkis, et maailm on suhetest läbi põimunud. “On üsna selge, et terroriohu ees oleme võrdselt haavatavad koos teiste oma piirkonna riikidega. Nii Soome, Rootsi kui Läti ja ka Venemaaga. Just isolatsiooni armastavad riigid kujunevad ise kergesti terroristlike jõudude baasiks ning kõigele muule lisaks on neil ka vähem võimalusi enda kaitsmiseks,” lisas Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt