Rõivas: tööjõumakse langetav maksukava lähtub eelarve tasakaalust

Uudis
|
15.11.2014

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase kinnitusel arvestab tööjõumakse keskmiselt 756 eurot töötaja kohta langetav maksukava jätkuvalt riigieelarve tasakaaluga. Maksukava elluviimiseks on Reformierakond peamiste katteallikatena ette näinud tubaka- ja alkoholiaktsiiside senisest kiirema tõusu, tulevaste kulude kokkuhoiu ja positiivse majandusprogrammi käivitumisest tuleneva maksulaekumiste suurenemise.

„Majanduskasvust saadav kasu peab jõudma igaüheni. Reformierakonna eesmärk on viia ellu maksukava, millega vähendame tööjõumakse 756 euro võrra keskmist palka teenival inimesel aastas ning viime Eesti majanduse uuele kasvule,“ ütles Rõivas.

„Maksukavaga kahekordistab Reformierakond nelja aasta jooksul tulumaksuvaba miinimumi, langetab sotsiaalmaksu 2% võrra ja kärbib töötuskindlustuse maksemäärasid 1,95%le. Väiksem maksukoormus tähendab nii suuremat palka töötajate jaoks kui ka atraktiivsemat ettevõtluskeskkonda ja uute tasuvate töökohtade teket,“ lausus Rõivas.

Rõivase kinnitusel on Reformierakond maksulangetusi planeerides lähtunud riigieelarve tasakaalu jätkuvast säilitamisest. „Maksukava elluviimiseks vajalike kattealikkatena näeme alkoholi- ja tubakaaktsiisi senisest kiiremat tõusu ja aktsiiside tõhusamat kokkukogumist 2019. aastaks 163 miljoni euro ulatuses. Samuti oleme arvestanud maksulaekumiste paranemisega, tulenevalt majandusprogrammi positiivsest mõjust ning suurenenud tööhõivest 2019. aastaks summas 126 miljoni eurot. Lisaks on prioriteediks finantside parem juhtimine, sealhulgas tulevaste kulude kokkuhoid 2019. aastaks 174 miljoni eurot,“ selgitas Rõivas.

„Sotsiaalmaksu langetamisel ei võta Reformierakond vahendeid ära tervishoiust ega pensionitest,“ toonitas Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt