Riigikogu Reformierakonna saadikud: Hiiumaa vajab riigi suuremat tähelepanu

Uudis
|
17.04.2018

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni Lääne-Eestist valitud saadikud Kalle Laanet, Urve Tiidus ja Lauri Luik soovitavad valitsusel Hiiumaad puudutavad investeeringud selgelt kirja panna juba järgmise aasta eelarvesse.

„Viimase paari kuu jooksul on meedia olnud täis uudiseid sellest, kuidas meri on madal ja parvlaevad ei saa mandri ning Hiiumaa vahel tõrgeteta liigelda. Viimati mõõtes selgus aga, et sügavust on küllalt. Halenaljakas lugu, mida uudistes põnev kuulata, aga hiidlastele on see toonud kaasa aja, raha ja närvikulu. Tean, et Hiiumaa vallavalitsus on kohalike ettevõtjate ja kodanike puudulikust laevaühendusest tekkinud kahjud kokku löönud ja soovib nende kompenseerimist. Hiidlased väärivad riigi vabandust ja valuraha,“ ütles Urve Tiidus.

„Valuraha kõrval on riigil Hiiumaa arenguks vaja pakkuda ka pikemat plaani. Lisaks sellele, et Eesti poliitiline juhtkond suvekuudel ennast Hiiumaal näitamas käib ja saarel kinnisvara omab, tuleks tegudeski piirkonna vastu huvi ja mõistmist näidata,“ lausus Riigikogu aseesimees Kalle Laanet.

Reformierakondlastest Riigikogu liikmed soovivad valitsuse 2019. aasta eelarves näha veel kaht objekti: Hiiumaa spordikeskust ja Hiiumaa sotsiaalkeskust. Sügisel ülesaareliseks omavalitsuseks ühinenud Hiiumaa vallas on juba tehtud hulk ettevalmistusi mõlema rajamiseks. Riigi täiendava investeeringu vajadus on umbes 10 miljonit eurot. Läänemaalt pärit riigikogulane Lauri Luik, kes on muuhulgas ka Eesti Koolispordi Liidu president, lisas, et peab Hiiumaa spordikeskuse plaani oluliseks hiidlaste tervisekäitumise seisukohalt – kaasaegsed sportimisvõimalused on oluline osa sellest.

„Need objektid tagavad Hiiumaa sotsiaalmajandusliku arengu ja kinnitavad, et saar saab riigilt tähelepanu rohkem, kui vaid laevakanali hädasüvenduse jagu. Majandus kasvab ja valitsus tahab värskele eelarvestrateegiale tuginedes investeerida aastatel 2018–2021 kokku 2,3 miljardit eurot. Ka Hiiumaa objektid peavad investeeringukavas koha leidma,“ lisas Riigikogu aseesimees Laanet. “Saarte inimeste jaoks on sellistel investeeringutel suur väärtus ja tähendus. Palju suurem kui suurlinnas, kuhu raha kontsentreerub niikuinii.”

Lauri Luik juhtis tähelepanu kogu Lääne-Eesti regiooni mõtestatud koostöövajadusele. „Riigi regionaalpoliitika vajab haldusreformi järel ümbermõtestamist ja nii Hiiumaa, Saaremaa kui Läänemaa kontekstis,” sõnas Luik.

Kalle Laanet, Urve Tiidus ja Lauri Luik valiti 2015. aasta Riigikogu valimistel parlamenti Hiiu-, Saare- ja Läänemaa valimisringkonnas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt