Riigikogu liige Taavi Rõivas tegi ettepaneku keelustada SMS-laenud

Uudis
|
24.07.2007

Riigikogu liige Taavi Rõivas saatis rahandus- ja majandusministrile kirja, milles tegi ettepaneku piirata SMS-laenude andmist. Rõivase hinnagul on tegu liigkasuvõtmisega, kus aasta baasil sadadesse protsentidesse ulatuvad intressid nimetatakse tehingu käsitlemise kuludeks.

“Võimalus väga kergelt laenu saada mõjutab inimesi säästudest loobuma,” ütles Taavi Rõivas: “Tekib petlik ettekujutlus, et kui raha on vaid sms-sõnumi saatmise kaugusel, pole säästmine vajalik.” Riigikogu liikme sõnul on nii kõrge intressiga laenude puhul paratamatu, et osadel laenuvõtjatel tekivad tõsised raskused tagasimaksmisega ning lihtsat elu ja kerget kulutamist propageeriv laen põhjustab tõsiseid raskusi.

Varem on SMS-laenude kiiret levikut probleemiks pidanud ka Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhid kuid kumbki asutus pole siiani astunud konkreetseid samme laenude piiramiseks ega teinud ettepanekuid vastava õigusliku raamistiku loomiseks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt