Rene Ilves: Tallinna soojamajandus vajab uuendusi

Uudis
|
05.09.2013

Reformierakonna kohalike valimiste Tallinna Pirita linnaosa kandidaadil Rene Ilvesel on hea meel tõdeda, et on asutud täitma Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ettepanekut, mille kohaselt tuleks Tallinna soojamajandust uuendada, et saavutada küttearvete alanemine kortermajade elanikele.

„Kevadel koostas Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon Tallinna linnavalitsusele kuuepunktilise ettepanekute kava küttearvete alandamiseks,“ ütles Ilves. „Üks olulisemaid punkte oli luua koostöös erasektoriga biokütusel toimiv koostootmisjaam Lääne-Tallinnas.“

Ilvese sõnul on tänase Tallinna Linnavolikogu otsusega eraldada koostootmisjaama ehituseks maa astutud esimene samm linnaelanike majandusliku heaolu edendamiseks. „Siiski tuleks minna edasi ning kaaluda ka teisi Reformierakonna fraktsiooni ettepanekuid. Näiteks toetades kortermajade soojustamist senisest suuremal tasemel, aitaks see kokku hoida soojustatud majas Mustamäe või Õismäe kolmetoalises korteris 370 eurot aastas.“

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ettepanekute hulka kuulusid lisaks veel linnale kuuluva AS Tallinna Soojuse kasumi reinvesteerimine soojamajandusse, senise linnakassasse pumpamise asemel, majade soojustamise senisest suurem toetamine, kaasaegsete soojustagastussüsteemide paigaldamise toetamine ja pikaajalise Tallinna kaugkütte strateegia loomine.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt