Remo Holsmer: pensionid tõusevad järgmisel aastal

Uudis
|
11.07.2011

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Remo Holsmeri sõnul näitab selle aasta esimese kvartali 8-%line majanduskasv ning eelmisel nädalal Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt avaldatud suveprognoos, et järgmisest aastast hakkavad pensionid taas tõusma.

„Eesti majandus kasvab. Tööviljakuse aastakasv oli selle aasta esimeses kvartalis 22%. See on põhjus, miks ka keskmine palk kasvas 4,5 protsenti võrreldes aastatagusega. Palgatõusu taga on eelkõige ettevõtete kasvanud efektiivsus ja töötajate suurem tootlikkus,” selgitas Holsmer.

Holsmer märkis, et majanduskasvust saavad kasu kõik. “Tänu tööpuuduse vähenemisele ja paranenud sotsiaalmaksu laekumisele suurenevad järgmisel aastal ka pensionid,” lisas Holsmer.

„Pensionitõusu eelduseks on konservatiivse majandus- ja rahanduspoliitika jätkamine, mis kindlustab stabiilse majanduskasvu ning uued töökohad – sellest põhimõttest lähtudes teeb valitsuskoalitsioon tööd ka edaspidi,” lausus Holsmer.

Eesti Konjunktuuriinstituut (EKI) kergitas eelmisel nädalal avaldatud suveprognoosis Eesti tänavuse majanduskasvu prognoosi 4,5 protsendilt 5,5 protsendile.

Reformierakonna juhitud valitsuskoalitsioon ei kärpinud pensione ka sügava kriisi ajal, vaid hoopis tõstis neid aprillis 2009 5% võrra. Keskmine vanaduspension on viimase viie aastaga kasvanud 50% ja see kasvab kiiremini kui keskmine palk.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt