Aasta alguses „üllatas“ Keskerakond linlasi maamaksu tõusuga, nüüd lajatatakse maksumaksja kukile grandioosne KeskTelevisiooni projekt.
Me ei pea seda põhjendatuks ja ammugi mitte majanduslikult otstarbekaks. Tallinlasena ei ole mul mingit soovi hakata vaatama maksumaksja raha eest toodetud uudiseid, mis raporteerivad linnajuhtide edusammudest.
On arusaamatu, milleks linnale oma telekanalit ikkagi vaja on. Rahvusringhääling, erakanalid ja üleriigiliste päevalehtede Tallinna lisad kajastavad ju pealinna uudiseid iga päev.
Teisalt on Keskerakonna motiivid mõistetavad. Heimar Lenk teatas paar nädalat tagasi, et vene telekanalid kajastasid sündmusi Gruusias märksa objektiivsemalt kui eesti kanalid. Nurinat uudiste sisu üle on Keskerakonna poolt aastaid juba kuulda olnud. Tahaks loota, et loodava kanali programmi ei hakata linnapea toast või Kremlist kirjutama.
Kui keskerakondlased ütlevad, et linna tegemistest ei räägita piisavalt, siis peaks peeglisse vaatama. Kus on need suured ideed ja lahendused, mis Tallinna linna edasi viiks? Kus on positiivsed algatused ja tegevused?
Selle asemel saame lugeda linnajuhtide avaldusi (mida saab lugeda ka online-meediast, üleriiklikest ajalehtedest ning kuulda raadiost), kuidas valitsus ja ministrid kordamööda linnavalitsust kiusavad. Võib-olla tõesti ei vääri kõik kesknoorte „kraaksatused“ ära trükkimist mujal kui Kesknädalas, kuid eraldi telekanalit nende jaoks luua on ikka liig mis liig.
Mööda ei saa minna ka rahast. Kanali käivitamine maksab 10-15 miljonit ning selleks loodava sihtasutuse (mille nõukogusse on kindlasti palju häid keskerakondlasi endale koha broneerinud) aastaeelarve on umbes 30 miljonit krooni. Ehk esimesel kahel aastal võtab grandioosne teleprojekt 75-80 miljonit krooni. Võrdluseks: üks uus lasteaed maksab 25-30 miljonit krooni.
Tallinn ei ole nii suur metropol, et omada oma politseid, oma meediat, oma teenetemärke, oma sümboleid, oma välispoliitikat jne. Sellise paralleelühiskonna loomine ei ole kasulik Tallinna linnale ega ka Eesti riigile.