Remo Holsmer: laristav juhtimine (Linnaleht)

Arvamus
|
24.01.2008

Eelarve alalaekumine näitab keskerakondliku linnavalit­suse laristavat juhtimisstiili.

Eelarve alalaekumine näitab keskerakondliku linnavalit­suse laristavat juhtimisstiili. Eelarve puudujäägi põhju­seid tuleb otsida kuludest, mitte tuludest. Kahjulikud korteritehingud, uus ülikallis elamuehitusprogramm ning hüppeliselt suurenevad kulud linna ajupesu osakonnas on vaid mõned “hooliva linnava­litsuse” näited.

Suurimaks probleemiks on aga see, et linnavalitsus läheb oma priiskamise ja hullami­sega linnaelanike rahakoti kallale. Kuidas muidu seletada hüppelist maamaksu ja par­kimistasude tõusu, millest loodetakse saada eelarvesse täiendavalt üle 200 miljoni krooni?

Linna rasket finantsseisu iseloomustab lisaks mitmete maksude tõstmisele ka see, et tänavuse eelarvega võtab linn 500 miljonit krooni laenuja müüb 400 miljoni krooni eest linnavara. Kui need numbrid kokku lüüa, siis on linn alanud aastal jooksvalt üle 1 miljardi krooniga miinuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt