Reforminoored esitasid Silver Meikari ja Kalev Kallemetsa europarlamendi valimiste kandidaatideks

Uudis
|
26.02.2009

Reformierakonna Noortekogu otsustas esitada Riigikogu väliskomisjoni liikme Silver Meikari ja Noortekogu auesimees Kalev Kallemetsa erakonna sisevalimistel europarlamendi saadikukandidaatideks.

„Silver Meikar on tuntud oma tegevuse poolest inimõiguste ja demokraatia kaitsmisel nii Eestis kui mujal maailmas,” põhjendas Meikari kandidatuuri Reformierakonna Noortekogu esimees Kalle Palling. „Tema töö Euroopa Parlamendi inimõiguste komisjonis aitaks tugevdada meile kõigile nii oluliste väärtuste kaitset ja levimist,” lisas Palling.

Reformierakonna Noortekogu poolt esitatud teist kandidaati, Kalev Kallemetsa iseloomustas Palling kui Reformierakonna liberaalset südametunnistust, kelle tegevus liberaalse maailmavaate tutvustamisel ja levitamisel on olnud hindamatu.

Reformierakonna 12 kandidaati 2009. aasta europarlamendi valimisteks selguvad 9. -20. märtsini toimuvatel sisevalimistel. Sisevalimistel ülesseadmiseks peab kandidaadil olema vähemalt 20 erakonnaliikme toetus. Lõpliku valimisnimekirja kinnitab 29. märtsil toimuv erakonna Üldkogu. Reformierakond on seadnud eesmärgiks 7. juunil toimuvad Euroopa Parlamendi valimised võita.

Möödunud nädalal esitas Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas europarlamendi valimiste kandidaadiks Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi. Sel nädalal esitas Reformierakonna välispoliitika töörühm kandidaadiks välisminister Urmas Paeti ning erakonna Riigikogu fraktsioon otsustas kandidaatideks üles seada Igor Gräzini, Mati Raidma ja Raivo Järvi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt