Reformierakonnal meetmed iibe tõstmiseks

Uudis
|
30.01.2007

Reformierakond lubab peale valimisi hakata maksma 2520 kroonist lasterikka pere toetust alates pere viiendast lapsest. Seni kehtiv süsteem peab perekonda lasterikkaks alates seitsmendast lapsest.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michali sõnul on Eesti ja kogu vananeva Euroopa tingimustes selge, et viielapselist pere võib nimetada lasterikkaks. „Reformierakond soovib näha Eestit 15 aasta pärast Euroopa viie jõukaima hulgas. Selleks peab aga meie rahvas olema elujõuline, mitte väljasuremisohus. Õnneks oleme viimastel aastatel suutnud emapalgaga seda trendi muuta,” lisas Michal.

Teise olulise suurperesid mõjutava muudatusena näebki Reformierakond kolmanda lapse puhul vanemale 1,5-kordses määras ning alates neljandast lapsest kahekordses määras vanemahüvitise maksmist.

„Eesti rahvaarvu kahanemise peatamiseks on oluline, et peredesse sünniks rohkem lapsi. Juba kolmelapseline pere aitab sündivust pöörata positiivseks ning riigi ülesanne on luua lapsevanemaid soosiv keskkond,” lausus Michal.

Reformierakond on lubanud tagada igale lapsele lasteaiakoha, pikendada vanemahüvitist pooleteise aastani ja anda igale lapsele 2000 krooni huviringiraha.

Nende valimiste kõige põhjalikum pereprogramm sisaldab lisaks ringirahale, lasteaiakohtadele ja vanemahüvitisele parimaid lahendusi suurperedele, lastetutele peredele, üksikvanematele, hooldusperedele – kõigile, kes vajavad mugavat ja hoolivat lastehoidu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt