Reformierakonnaga liitus nimekas kunstiteadlane ja kuraator Harry Liivrand

Uudis
|
14.02.2025

Eesti ühes edukamas kunstigaleriis Allee peakuraatorina töötav ning oma eriala tuntumaid ja mitmekülgsemaid kunstiteadlasi liitus Reformierakonnaga kahe kindla eesmärgi nimel —  Tallinna kultuurielu elavdamine ja kultuurivaldkonna rahastusdebati päevakajalisena hoidmine.

“Et maksumuudatused kultuuris sünniks, on vaja ka professionaalsetel kultuuriinimestel ise poliitikasse minna, mitte jääda lootma üksnes inertsete ametnike ja poliitikute mõistmisele. Arvan, et Reformierakonnas on mul parimad võimalused muutusi ellu viia. Lisaks sümpatiseerib mulle erakonna ettevõtlik ja liberaalne mõttelaad — et Eestis peab elu minema muudkui edasi. Kui me ise ei aita selle arengule kaasa ning nostalgitseme vaid minevikus, ei muutu Eesti paremaks. Raskemad ajad on meie tugevuse ja iseloomu proovikivi”, ütles Harry Liivrand.

Liivranna esmane eesmärk on saada valituks Tallinna linnavolikokku, kus ta saaks kultuurikomisjoni kaudu pealinna kultuurielu mõjutada. “Kuid ma ei tahaks piirduda ainuüksi pealinna kultuuripoliitiliste teemadega. Samuti sooviksin nii Reformierakonnas kui avalikkuses hoida päevakajalisena arutelu kultuuri olulisuse üle ühe väikese rahva identiteedi jaoks ning et kultuurielu ei hääbuks kõrgete maksude tõttu,” sõnas Liivrand.

Harry Liivrand on elupõline tallinlane. Ta on eesti kunstiteadlane, -kriitik ja kuraator, ajakirjanik ja diplomaat ning õppejõud. Ta on töötanud Berliinis Eesti saatkonnas kahel perioodil kultuuriatašeena, varasemalt Amsterdamis Raadio Vaba Euroopa korrespondendina. Ta on töötanud vanemteadutina Eesti Kunstimuuseumis, ajalehes Hommikuleht ja Eesti Ekspressis kunsti- ja kultuuritoimetajana, Tallinna Kunstihoone juhatajana ning kuraatorina Tallinna galeriides Deco ja Viviann Napp. 1988. aasta juunis algatas Harry Liivrand Tallinnas I Eesti Sõltumatu Noortefoorumi ning osales 1990. aastate alguses poliitilises mõtteklubis Res Publica. Ta on pälvinud mitmeid riiklikke autasusid, sh 2018 Valgetähe ordeni V klassi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt