Reformierakonnaga liitus linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere

Uudis
|
13.03.2021

Reformierakonnaga liitus Pärtel-Peeter Pere, kes on varasemalt töötanud Põhjamaade pealinnadega ning soovib anda nüüd oma panuse Tallinna kujundamisel inimkeskseks, uuendusmeelseks ja lastele ohutumaks linnaks.

“Tallinnas on tarvis ohutuid ja kogu linna ühendavaid jalgrattateid,“ ütleb Pere. “See aitaks lahendada linna peamisi probleeme: vähendaks ummikud, parandaks inimeste tervist, elavdaks majanduskeskkonda ning lastel oleks turvalisem iseseisvalt liikuda,” lisab ta.

Pere toob välja, et teistes Põhjamaade linnades näeb aastaringselt rohkelt inimesi igapäevaselt tõuke- või jalgratastega liikumas. „Üle Euroopa tõestavad linnade kogemused, et kui jalgrattaga liikumine on turvaline ja mugav, valib arvukalt inimesi auto asemel ratta, ka Põhjamaades. See loob omakorda rohkem ruumi kõikidele teistele liikumisviisidele, sealhulgas autodele,“ sõnab ta.

“Turvalised jalgrattateed aitavad inimeste tervist parandada ning on koroonakriisiga toime tulemisel mänginud olulist rolli,” lisas Pere. “Igas suuruses ja ilmakaares on linnad andnud kriisi ajal inimestele üleöö rohkem võimalusi oma tervise parandamiseks turvalisema ja kättesaadavama jalgrattataristu loomisega.”

Samuti kinnitab Pere sõnul mitmete linnade kogemus nii soojas kui külmas kliimas, et kui tänavaruumis viibib rohkem inimesi, toob see otsest majanduslikku kasu kohalikele ettevõtetele, kaupmeestele, kohviku- ja restoranipidajatele ning kinnisvaraomanikele.

Reformierakonna Tallinna piirkonna juht ja linnapeakandidaat Kristen Michal tunneb heameelt, et erakonda on tulnud kogenud linnaekspert, kellel on selge nägemus, kuidas Tallinnat paremaks teha.

„Pärtel-Peeter Pere liitumine Reformierakonnaga aitab meil välja töötada ja ellu viia ideid, mille abil Tallinnat elamisväärsemaks ja ühendatud linnaks muuta. Meil on teistelt Põhjamaade pealinnadelt palju õppida näiteks turvalise ja atraktiivse tänavaruumi loomise, ummikute vähendamise ja lastele kujundatud linna kohta. Samuti aitab hea linnaruum teha Tallinnat kriisikindlamaks, mis praegu on eriti aktuaalne. Pärtel-Peeter Pere teadmised ja varasemad kogemused on siin kindlasti suureks abiks,“ lausub Michal.

Pere liitus Reformierakonnaga tänu erakonna programmile ja meeskonnale. “Ma võtsin vastu kutse liituda Reformierakonnaga, sest nende programm Tallinnas peegeldab arusaama tänapäevasest linnast. Mul on väga hea meel, et saan koos teiste linnaekspertidega nagu Yoko Alender ja Juhan Kangilaski muuta Tallinnat 21. sajandi pealinnaks,“ ütleb Pere.

Pärtel-Peeter Pere on aastate jooksul töötanud maailma uuendusmeelseimate linnadega nagu Helsingi, Oslo, Kopenhaagen, Utrecht, Stockholm, Berliin ja paljud teised. Ta on Stockholmis asuva linnastrateegia büroo Future Place Leadership üks asutajaist ning töötab masinnägemise ettevõttes Fyma. Pere on põline tallinlane, abielus ja kolme lapse isa, elanud pikalt Brüsselis ja Stockholmis. Ta kuulub Kaitseliitu, Eesti Üliõpilaste Seltsi, Tallinna Jaani kogudusse ning Eesti Välissuhete Nõukokku.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt