Reformierakonnaga liitub Maria Jufereva-Skuratovski

Uudis
|
15.11.2023

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski teatas, et on otsustanud liituda Reformierakonnaga.

„Üle kümne aasta, kui olen olnud Keskerakonna liige, on mul olnud selge arusaam, mille eest me võitleme ja kelle huve esindame. Kahjuks on võimuvõitlus erakonna sees viinud selleni, et oleme kaotanud nii vajaliku tasakaalu kui ka selge arusaama, kuhu me suundume ja mida saavutada soovime,“ kirjutas Jufereva-Skuratovski sotsiaalmeedias.

Ta lisas, et ei leia enda jaoks Keskerakonnas enam piisavalt sisu, usaldustunnet ega perspektiivikat visiooni. “Neil põhjustel olen otsustanud Keskerakonnast lahkuda,” lausus ta.

Reformierakonnaga liitumist põhjendas Maria Jufereva-Skuratovski sellega, et vaatamata praegustele mõistetavalt ebapopulaarsetele, kuid vajalikele otsustele, on Reformierakonnal plaan, kuidas Eesti rahandus korda teha ja majandus uuele kasvule viia.

„Meie ees seisavad suured väljakutsed seoses keerulise rahvusvahelise olukorraga. Ajastu, mil elame ja töötame, nõuab poliitikutelt julgeid, aga läbimõeldud samme, et kindlustada meie inimeste ja riigi majanduslik heaolu ning turvatunne,“ märkis Jufereva-Skuratovski.

Ühtlasi tõi ta välja, et kavatseb tegeleda Riigikogus edasi nende teemadega, mis olid ka varem tema jaoks südamelähedased ehk energiajulgeolek, haridus ja välispoliitika.

Samuti on Jufereva-Skuratovski hinnangul vaja parandada ettevõtluskeskkonda, vähendada bürokraatiat ning muuta finantsturgu avatumaks. „Lisaks sellele toetan valitsuse initsiatiivi elamufondi renoveerimisel. See on eriti oluline inimestele, kes elavad vanemates majades,“ sõnas ta.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Erkki Keldo tervitas Maria Jufereva-Skuratovski otsust liituda Reformierakonnaga. „Reformierakond keskendub praegu sellele, et viia ellu valimistel mandaadi saanud otsused, mis parandavad Eesti julgeolekut, edendavad meie majandust ja pakuvad inimestele suuremat kindlustunnet. Mul on hea meel, et meie read saavad täiendust inimesega, kes peab samu asju oluliseks,“ ütles Keldo.

Maria Jufereva-Skuratovski on Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees. 2021. aastal kaitses ta doktorikraadi Soomes Jyväskylä ülikoolis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt